Aktualizacja: 06.12.2024 11:28 Publikacja: 25.04.2017 23:00
Nowy sezon pokazów w Parku Fontann w Warszawie rozpoczną pokazy 1,2 i 3 maja.
Foto: Rzeczpospolita, Przemek Wierzchowski
1 maja w Łazienkach Królewskich będzie Piknik Europejski z okazji 13. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W tym dniu będzie można bezpłatnie zwiedzić obiekty: pałac Na Wyspie, Starą Oranżerię, pałac Myślewicki i Biały Domek. W programie wydarzenia są także inne atrakcje, m.in. koncerty, parady orkiestr wojskowych i policyjnych, pokazy jazdy konnej, rodzinne gry i zabawy na świeżym powietrzu.
Prawdziwą atrakcją dla najmłodszych będzie rodzinne poszukiwanie skarbów w Łazienkach Królewskich. Geocaching to gra terenowa, podczas której uczestnicy odnajdują ukryte skrzynki z dziennikiem odwiedzin, zadaniem i różnymi skarbami. Zabawa wykorzystuje system GPS i łączy w sobie aktywność fizyczną i umysłową. Poszukiwanie rozpocznie się 30 kwietnia o godz. 10.00 pod pomnikiem Jana III Sobieskiego przy ul. Agrykola. Czas trwania to ok. dwie godziny. Zajęcia organizuje Stowarzyszenie Geocaching Warszawa, a adresowane są do dzieci powyżej dziesięciu lat i ich opiekunów.
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji to klucz do udrożenienia miast.
Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej. Jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesowego dla prowadzonych przez kobiety startujących firm technologicznych.
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego?
Województwo Lubuskie rozpoczęło wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Architecture & Management, o znaczeniu terenów zielonych w rozwoju miast.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
W regionie odbył się kongres poświęcony dostępności w turystyce społecznej. Ukazał się także album „Dolny Śląsk po królewsku” w wersji dostosowanej dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Od przyszłego roku dla lokalnych władz wartość CIT wypracowana przez firmy działające na ich terenie będzie miała wpływ na samorządowe finanse – to efekt reformy, która zacznie obowiązywać od 2025 r.
Region organizuje szereg akcji pomocowych, również skierowanych do dzieci i młodzieży.
Wszyscy byśmy chcieli, żeby ta wojna się skończyła. Tylko chcemy, żeby skończyła się sprawiedliwym pokojem. Z punktu widzenia Rzeszowa najważniejszy jest fakt utrzymania dalej bazy wojskowej NATO i obecności wojsk sojuszu w naszym regionie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Wydatki na oświatę pochłaniają coraz poważniejszą część budżetów samorządów. Finansowanie oświaty oraz powrót do odebranych kompetencji samorządowych to tematy do rozmów z rządem.
W Rankingu Samorządów 2024 zwyciężyły Dąbrowa Górnicza, Łeba i gmina Sulmierzyce. Czym się wyróżniły?
Gimnazjów nie przywrócimy. Ale obecny system małych szkół odpowiada potrzebom rodziców, a nie potrzebom uczniów.
Zarządzanie finansami, emisja obligacji, wsparcie transformacji energetycznej – jest wiele pól współpracy, na których bank może pomóc samorządom w sprostaniu wyzwaniom współczesności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas