Jedną z wiodących firm branż IT z Białegostoku jest Tender Hut. W skład tej grupy kapitałowej wchodzą trzy kooperujące ze sobą spółki. SoftwareHut specjalizuje się w projektowaniu, dostosowywaniu i rozwijaniu systemów informatycznych (portale www, aplikacje mobilne, systemy dedykowane i wiele innych), oferuje także outsourcing usług IT. Solution4Labs zajmuje się implementacją oraz dostosowywaniem systemów klasy LIMS do indywidualnych potrzeb laboratoriów. LegalHut świadczy usługi doradztwa prawnego i merytorycznego w zakresie zamówień publicznych oraz postępowań przetargowych w obszarze usług i produktów IT.
Spółka SoftwareHut na przełomie lutego i marca bieżącego roku przejęła białostocką firmę LemonTea, która pracowała dla agencji reklamowych między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Zaczynała w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości Politechniki Białostockiej.
Na liście Fast 50 Deloitte
TenderHut zdążyło sobie wypracować mocną markę i szerokie kontakty w społeczności startupowej. Waldemar Birk, prezes grupy, odpowiadał między innymi za wdrożenie systemu podatkowego Pol Tax w Polsce. Solution4Labs uruchomiła m.in. system laboratoryjny w Wrocławskim Centrum EIT + oraz w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. SoftwareHut dla szwajcarskiej organizacji pozarządowej zbudował aplikację służącą wymianie wiedzy pomiędzy lekarzami, którzy mogą udostępnić materiał wideo z przeprowadzonych operacji mając przy tym możliwość dyskusji i wymiany doświadczeń. Firma zbudowała również miejski portal odkryj.bialystok.pl oraz Szkołę Tańca Online dla Fair Play Crew – fairplayacademy.com, które zdobyły uznanie w prestiżowym konkursie awwwards.com. Aktualnie firma tworzy system zarządzania laboratoriami RoboLab, który w przyszłości zoptymalizuje procesy w laboratoriach z wykorzystaniem automatyki i robotyki.
Zarządzający ze spółek ThunderHut budują własny zespół odpowiedzialny za Cyber Security. Jego zadaniem będzie przygotowanie organizacji do wdrożenia nowych dyrektyw Unii Europejskiej, które należy wdrożyć do 2018 roku (GDRP, PSD2) oraz EmergencyResponse Team, którego działania mają na celu zażegnanie problemu wycieku danych w organizacjach. Ta działalność przynosi owoce.
– Tenderhut SA w 2015 roku osiągnęła 6,44 mln zł skonsolidowanych przychodów. W ciągu ostatnich trzech lat możemy się pochwalić dynamiką wzrostu przychodów na poziomie ponad 389 proc.. Ten sukces zapewnił nam 38 miejsce w ujęciu całościowym i 13 miejsce wśród polskich podmiotów w rankingu Deloitte Technology Fast 50, który skupia najszybciej rozwijające się spółki technologiczne z Europy Środkowo – Wschodniej w oparciu o wzrost przychodów w ciągu ostatnich czterech lat – mówi nam Robert Matyszewski.