Na zabawach, balach i koncertach

Jedną z głównych atrakcji imprez sylwestrowych organizowanych przez władze lokalne będą m.in. pokazy sztucznych ogni.
Rzeczpospolita, Dariusz Gorajski Dariusz Gorajski

Nowy Roku na Pomorzu Zachodnim można przywitać na miejskich imprezach, spędzić wieczór w teatrze lub operze, a nawet wziąć udział w biegu.

Osoby spędzające Boże Narodzenie w zachodniopomorskim będą mieć okazję do posłuchania kolęd, pastorałek i utworów świątecznych. 26 grudnia o godz. 12:00 będzie świąteczny koncert południowy na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

30 grudnia w budynku Szczecińskiej Agencji Artystycznej będzie sylwester dla najmłodszych pod tytułem „Z nami od Sylwestra cały rok jest ekstra”. Dzieci pomogą mieszkańcom Tęczowej Krainy przygotować się do powitania Nowego Roku. Podczas zabawy przewidziane są m.in. zagadki, muzyczny pociąg, śpiew i taniec. Wydarzenie rekomendowane jest dla dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat.

Na sylwestrze miejskim na Jasnych Błoniach w Szczecinie w tym roku zagrają C-BOOL, Kasia Popowska i MROZU. W programie imprezy są m.in. pokaz laserowy i pokaz sztucznych ogni. Początek zabawy 31 grudnia o godz. 21:30.

Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie zaprasza na godz. 20:00 na spektakl sylwestrowy dla widzów dorosłych „Disco macabre”, reż. Arkadiusz Buszko. Jest to opowieść o discopolowym tańcu ze śmiercią.

Ostatni dzień 2016 roku można także spędzić w Operze na Zamku w Szczecinie, słuchając koncertu sylwestrowego. Rozpocznie się on o godz. 20:00 i potrwa prawie trzy godziny.

Do Opery na Zamku w Szczecinie można także wybrać się na Koncert Noworoczny 1 stycznia o godz. 19:00.

Natomiast Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie zaprasza 31 grudnia na koncert symfoniczny Blues Brothers w wykonaniu m.in. Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie.

Posłuchamy muzyki z filmu „Blues Brothers” w aranżacjach Wiesława Świderskiego. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00 i potrwa do godz. 22:30. Tego samego koncertu będzie też można posłuchać 1 stycznia o godz. 17:00.

W stolicy województwa zachodniopomorskiego Nowy Rok można też rozpocząć na sportowo. 1 stycznia o godz. 14:00 w Parku Kasprowicza, przy Pomniku Czynu Polaków, ruszy Szczeciński Bieg Noworoczny 2017. Do pokonania będzie dystans 5 km (dwie pętle po 2,5 km). Do udziału w zabawie zapraszają Klub Biegacza Maratończyk Team i urząd miasta Szczecin.

Nie tylko w mieście Gryfa

W Świnoujściu możemy wziąć udział w biegu sylwestrowym na dystansie 9,5 km. Biegacze wystartują 31 grudnia o godz. 12:00. Miejsce wydarzenia: Promenada-plaża.

Miejski Dom Kultury w Świnoujściu zaprasza na godz. 20:00 na zabawę sylwestrową. Miejsce zabawy: Filia MDK Przytór oraz Filia MDK Warszów.

Można też wybrać się na sylwester miejski na plaży przy bazie WOPR. Atrakcją wieczoru będzie pokaz fajerwerków i laserów z podkładem muzycznym. Zabawa rozpocznie się o godz. 23:30 i potrwa do godz. 1:00. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Świnoujście oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

W oczekiwaniu na Sylwestra można też odwiedzić bożenarodzeniowy jarmark na Placu Wolności w Świnoujściu. Jarmark rozpoczął się 17 grudnia i potrwa do 30 grudnia.

Można na nim kupić nie tylko dekoracje świąteczne, ale także m.in. produkty spożywcze czy upominki. Dodatkowymi atrakcjami jarmarku są m.in. darmowa wenecka karuzela i snowglobe (śnieżna kula, w której można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie).

A na sylwestrze miejskim na Rynku Staromiejskim w Koszalinie zagrają O.S.T.R. i DJ HAEM (solowy set). Tuż przed północą będą życzenia od prezydenta Koszalina, a potem pokaz fajerwerków. Początek zabawy o godz. 22:00 a zakończenie ok. godz. 0:10.

Sporty zimowe i koncert

W Kołobrzegu 24 grudnia o 16:00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji będzie Wigilia dla samotnych 2016.

W sezonie zimowym MOSiR zaprasza też na Lodowisko Millenium. Ceny biletów: normalny 8 zł/h, ulgowy 6 zł/h. Za wypożyczenie pary łyżew zapłacimy 5 zł/h, a za ostrzenie 7 zł. 27 grudnia o godz. 19:00 w Bazylice NMP w Kołobrzegu posłuchamy akustycznego koncertu zespołu PECTUS pod tytułem „Kolędy przy kominie”.

Na koncert zapraszają prezydent Kołobrzeg i Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta. Bezpłatne wejściówki na koncert do odebrania w urzędzie miasta.

Mogą Ci się również spodobać

 Księży Młyn w ciągłym ruchu

Odnowione mieszkania, lofty, biura, handel, edukacja, kultura – łódzki Księży Młyn, jak wiele innych ...

30 lat po drugim sierpniu

„Szczecin ’88. Tu zaczęła się wolność” – pod tym hasłem w Szczecinie zaplanowano obchody ...

Obrót mieniem z podatkiem

Gmina, która sprzedaje, wywłaszcza czy wnosi aportem nieruchomości otrzymane w drodze komunalizacji czy w ...

Zagrają Los Lobos, Ziggy Marley i Suede

W tym tygodniu zapraszają Festiwal Legend Rocka, Pol’and’Rock Jurka Owsiaka i OFF Artura Rojka. ...

Już od roku jednostki samorządu muszą sobie radzić z RODO

Administratorzy danych m.in. w gminach powinni inwestować w edukację personelu, a także rozważyć tworzenie ...

Kto załata dziury dziury w kasach samorządów

Lokalne władze będą domagać się rekompensat, jeśli tzw. nowa piątka PiS uszczupli ich dochody ...