Śladem Jedwabnego Szlaku

Łódzkie inwestuje w działania z pogranicza dyplomacji gospodarczej i marketingu w Chinach. Przedstawiciele samorządu wraz z przedsiębiorcami organizują misje gospodarcze do prowincji Syczuan.

Publikacja: 13.11.2017 15:36

Śladem Jedwabnego Szlaku

Foto: Fotorzepa/Bartosz jankowski

Chengdu, stolica prowincji, ze względu na węzły komunikacyjne, skalę działalności gospodarczej, będzie odgrywała dużą rolę w projekcie Nowego Jedwabnego Szlaku w części dotyczącej także relacji Polska – ChRL. – Łódzkie ma swoje „5 minut”. Jedwabny Szlak, który połączył Syczuan z naszym województwem, otwiera nowe możliwości rozwoju dla lokalnego biznesu. Dlaczego Chiny? To ponad 300 tysięcy milionerów, 300 milionów osób określanych jako klasa średnia, potencjalnie bardzo duży rynek, na którym warto być. I chcemy w tym pomóc – twierdzi marszałek Witold Stępień. Prowincja Syczuan jest jednym z najważniejszych, najbardziej rozwiniętych i otwartych ośrodków przemysłu zaawansowanych technologii w Państwie Środka. Województwo łódzkie posiada tam przedstawicielstwo.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Archiwum
Znaleźć sposób na nierówną walkę z korkami
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Archiwum
W Kujawsko-Pomorskiem uczą się od gwiazd Doliny Krzemowej
Archiwum
O finansach samorządów na Europejskim Kongresie Samorządów
Archiwum
Pod hasłem #LubuskieChallenge – Łączy nas przyszłość
Archiwum
Nie można zapominać o ogrodach, bo dzięki nim żyje się lepiej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama