Reklama

Jaki rok czeka samorządy? Liczne wyzwania na horyzoncie

Wybory samorządowe wiosną 2024 roku ustawiły „stan gry” w samorządach. Najbliższe 12 miesięcy pod względem wyborczym na pewno będzie spokojniejsze. Ale to nie znaczy, że całkiem spokojne.

Publikacja: 07.01.2025 14:15

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik apeluje do premiera o powołanie specjalnego zespołu

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik apeluje do premiera o powołanie specjalnego zespołu ds. reformy samorządu

Foto: PAP/Szymon Pulcyn

Dwa globalne kryzysy – pandemia i wojna w Ukrainie – zdefiniowały poprzednią kadencję samorządów. Nowa rozpoczęła się w ubiegłym roku po wiosennych wyborach samorządowych. I samorządowcy, z którymi rozmawialiśmy w ostatnich tygodniach, przyznają, że liczą na to, że kadencja 2024–2029 będzie dużo spokojniejsza. Samorządowcy są też w nowej sytuacji po zmianie władzy i przyjęciu reformy ministra Andrzeja Domańskiego. Ale to nie znaczy, że spada liczba wyzwań i problemów, z którymi muszą się mierzyć. Wpływ na sytuację w Polsce będą też oczywiście mieć wybory prezydenckie, a na sytuację w Warszawie – hipotetyczne zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Z regionów
Czy polskie miasta umieją radzić sobie z wodą?
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Z regionów
Warszawa otwiera nowy etap działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców
Z regionów
Regiony pomagają zdobywać swym firmom świat w branży ICT
Z regionów
O kluczowych dla samorządów wyzwaniach na Podhalu
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Z regionów
Regionalne lotniska generują inwestycje i dają pracę
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama