Aktualizacja: 04.12.2024 13:30 Publikacja: 26.04.2023 12:31
Foto: PAP
- To jest to bardzo ważny temat. Jesteśmy w okresie, kiedy ruszają nowe perspektywy finansowe, rozważamy różne propozycje i jestem zdania, że musimy zasięgnąć w tej kwestii opinii mieszkańców – mówił w lutym po przyjęciu uchwały w tej sprawie Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
Trwają konsultacje społeczne w sprawie wprowadzenia w Krakowie strefy czystego transportu (SCT). Od ich wyników ma zależeć, czy ograniczenia dla starych samochodów będą dotyczyć całego miasta, czy tylko ścisłego centrum.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Przez najbliższy rok, począwszy od połowy grudnia, pomiędzy Zieloną Górą a Wrocławiem będą kursować pociągi Kolei Dolnośląskich zamiast składów Polregio.
Więcej połączeń, krótsze czasy przejazdów, wygodniejsze podróże – w połowie grudnia kolej zmienia rozkład jazdy.
Już ponad milion pasażerów skorzystało z nowej linii tramwajowej do warszawskiego Wilanowa. Po zakończeniu tej inwestycji w stolicy zmieniono jednak trasy wielu linii, a części zmian dokonano mimo protestów pasażerów.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Od 1 stycznia 2025 roku wzrosną ceny biletów w Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Sanoku. W marcu wzrosną ceny w Toruniu, od maja w Szczecinie, a od września mają zmienić się stawki za przejazdy autobusami i tramwajami w Poznaniu.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
"Po intensywnych ćwiczeniach dzienno-nocnych stwierdzono zagubienie broni - karabinu BOR" - pisze w wydanym 13 maja oświadczeniu rzecznik prasowy Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej ppłk Robert Pękala. We wtorek po godzinie 12 pojawiła się informacja, że karabin został odnaleziony.
Już w niedzielę wieczorem co najmniej jeden z obecnych parlamentarzystów ma realną szansę zostać prezydentem polskiego miasta. A może się okazać, że w sumie mandaty prezydenckie zdobędzie aż czwórka kandydatów zasiadających obecnie przy Wiejskiej.
Nadchodząca zmiana rządu otwiera szansę na wykorzystanie przekopu przez Mierzeję Wiślaną przez port w Elblągu.
Za pogłębianie 900 m toru wodnego na Zalewie Wiślanym do portu w Elblągu ma płacić Skarb Państwa.
Przełom w sprawie przekopu przez Mierzeję Wiślaną: państwo jednak chce zapłacić za pogłębienie wejścia do portu w Elblągu.
Poszukiwanie przez rząd „alternatywnych rozwiązań w zakresie infrastruktury portowej” – na tym etapie jest dziś spór między władzami centralnymi a miastem Elbląg związany z przekopem Mierzei Wiślanej. Porozumienia nie widać. Osią konfliktu jest odpowiedź na pytanie, kto ma pogłębić niespełna kilometrowy odcinek rzeki Elbląg.
Elbląg organizuje badanie opinii mieszkańców ws. przyszłości tamtejszego portu. Stanowi on kluczowy element rządowej inwestycji w przekop Mierzei Wiślanej.
- To są działania antypolskie, to są działania tych formacji, które chcą utrzymywać podporządkowanie Polski Rosji i Niemcom - powiedział były minister obrony Antoni Macierewicz, pytany o krytykę idei przekopu Mierzei Wiślanej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas