Gminy miejskie i miejsko-wiejskie
Kliknij tutaj aby wyświetlić tabelę.
Miasta na prawach powiatu
Kliknij tutaj aby wyświetlić tabelę.
Gminy wiejskie
Gminy miejskie i miejsko-wiejskie
Kliknij tutaj aby wyświetlić tabelę.
Miasta na prawach powiatu
Kliknij tutaj aby wyświetlić tabelę.
Gminy wiejskie
Kliknij tutaj aby wyświetlić tabelę.
Największe wybrane inwestycje samorządowe
Kliknij tutaj aby wyświetlić tabelę.
Fundusze unijne - gminy miejskie i miejsko-wiejskie
Kliknij tutaj aby wyświetlić tabelę.
Fundusze unijne - miasta na prawach powiatu
Kliknij tutaj aby wyświetlić tabelę.
Fundusze unijne - gminy wiejskie
Kliknij tutaj aby wyświetlić tabelę.
Zestawienie – innowacyjne gminy wiejskie
Kliknij tutaj aby wyświetlić tabelę.
Zestawienie – innowacyjne miasta na prawach powiatu
Kliknij tutaj aby wyświetlić tabelę.
Zestawienie – innowacyjne gminy miejskie i miejsko-wiejskie
Kliknij tutaj aby wyświetlić tabelę.
Zainteresowanych nabyciem zdjęć z Gali Ranking Samorządów 2011 prosimy o kontakt: fotorzepa@rp.pl
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Rzeczpospolita
Gminy miejskie i miejsko-wiejskie
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Doradzą i sfinansują a w razie potrzeby naprawią i podstawią auto pod drzwi. Zarządzenie samochodami w firmie to złożony proces i wcale nie kończy wraz z wybraniem wymarzonego modelu. Jak wesprzeć w tym menedżera floty?
Miłośnicy podróżowania i zwiedzania na dwóch kółkach czekali na to od dawna: szlak łączący stolicę Niemiec, stolicę Pomorza Zachodniego i kołobrzeski kurort ma szansę stać się jedną z najpopularniejszych tras Europy.
Część inwestycji, jak w przypadku budowy warszawskiego tramwaju do Wilanowa, złapała spory poślizg.
Minęło właśnie dziewięć lat obowiązywania ustawy krajobrazowej. Niewiele samorządów zdecydowało się jednak w tym czasie na podjęcie próby uporządkowania wspólnej przestrzeni. Dlaczego?
W najbliższym czasie to parlamentarzyści będą decydowali o przyszłych dochodach samorządowych, jednak dyskusja nad systemem wspomagającym rozwój lokalny jest dopiero przed rządem i organizacjami samorządowymi.
Nowy system zapewni nam, że władza centralna, wprowadzając prezenty podatkowe dla obywateli, nie będzie robiła tego kosztem samorządu – mówi Krzysztof Kosiński, prezydent Ciechanowa, wiceprezes Związku Miast Polskich.
Nowa ustawa wiatrakowa w wersji, którą obecnie chce już we wrześniu przesłać do konsultacji Ministerstwo Klimatu i Środowiska, może utrudnić rozwój lądowych farm wiatrowych.
Jeśli polityka imigracyjna i integracyjna ma być skuteczna, to powinna być podzielona pomiędzy centrum i samorządy.
Spadek liczby gości z Niemiec jest raczej konsekwencją nieprzychylnej wobec Niemców polityki centralnej w zeszłej kadencji parlamentu oraz niefortunnych wypowiedzi na ich temat – mówi Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu.
Trend był widoczny już od dłuższego czasu, ale program rządowych dopłat zapewne jeszcze doda mu impetu. Ciesząc się z przesiadki na e-rowery, nie zapominajmy jednak o wyzwaniach.
Deweloper wprowadza na rynek niemal 790 mieszkań, apartamentów inwestycyjnych i lokali usługowych. Oferta powiększa się w Krakowie, Gdańsku i Gdyni.
Pieniądze i podział kompetencji – to główne osie konfliktów w spółkach. Gdy spory dotrą do sądów, szanse na wygraną trzeba szacować pół na pół – pokazuje najnowszy raport.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. MSZ Ukrainy poinformował, że Polska otrzyma notę protestacyjną w związku z zatrzymaniem na lotnisku w Krakowie ukraińskiego boksera, Ołeksandra Usyka.
15 września w wieku 51 lat zmarł w Warszawie Rafał Kocot, były konsul we Lwowie.
"W mieście Toropiec w obwodzie twerskim na zachodzie Rosji atak ukraińskiego drona spowodował pożar" – podał gubernator obwodu, Igor Rudenia. Rudenia nie wspomniał o tym, co spowodowało "epickie detonacje", których zdjęciami internauci dzielili się na platformie X. Jak podał Andrij Kowałenko, szef Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, w zaatakowanym magazynie Rosjanie przetrzymywali rakiety do wyrzutni Grad, zestawów przeciwlotniczych S-300, S-400, rakiety Iskander i pozyskane z Korei Północnej KN23.
- Przecież to nie do pojęcia, aby 100 osób mogło zaginąć od soboty i nikt o nich nie wie, nikt się nie upominał - mówił na konferencji prasowej szef MSWiA, Tomasz Siemoniak.
Polski projektant Zulu Kuki opracował innowacyjne i ekologiczne buty wyprodukowane w technologii druku 3D. Projekt powstał we współpracy z izraelskim startupem Balena specjalizującym się w opracowywaniu innowacyjnych tworzyw.
Ta sama fryzura, sylwetka i ten sam naturalny wdzięk, a na dodatek dopasowana bandażowa sukienka z fiszbinami przy dekolcie. Kilka dni temu Kaia Gerber założyła kreację niemal identyczną jak ta, w której Cindy Crawford pojawiła się u boku Richarda Gere'a w 1993 roku. Czy to wielki powrót znanego trendu?
„Sztuką jest nie tylko wejść na górę, ale również bezpiecznie powrócić i cieszyć się ze wszystkimi” – mówi Dorota Rasińska-Samoćko, która w Nepalu przygotowuje się do zdobycia Sziszapangmy, swojego 14 ośmiotysięcznika.
We wrześniu lekko polepszyły się wskaźniki obecnych i przyszłych nastrojów konsumenckich. To pierwsza poprawa od trzech miesięcy. Pogłębiają się jednak m.in. obawy przed wzrostem bezrobocia - są najwyższe od półtora roku.
Z generatywną sztuczną inteligencją kojarzyły się dotąd amerykańskie firmy, jak OpenAI, Meta czy Google. Ale w tym wyścigu to Chińczycy mogą wkrótce wyjść na prowadzenie.
Izrael zdecydował się wysadzić w powietrze pagery, których używali bojownicy Hezbollahu, ponieważ obawiał się, że jego tajna operacja, polegająca na umieszczeniu w pagerach ładunków wybuchowych, może wyjść na jaw - informuje serwis Axios powołując się na trzy źródła w administracji USA.
Poczta Polska wydała komunikat, w którym zapowiedziała wcześniejszą wypłatę emerytur na terenach dotkniętych powodzią. Kto może spodziewać się takiego wsparcia?
Apostolos Cicikostas jest kandydatem na komisarza ds. zrównoważonego transportu i turystyki w nowej Komisji Europejskiej - ogłosiła jej przewodnicząca Ursula von der Leyen.
W Nowogrodzie Bobrzańskim, miasteczku położonym w województwie lubuskim nad rzeką Bóbr, największym lewobrzeżnym dopływem Odry, stan wody w rzece gwałtownie rośnie - informuje "Gazeta Lubuska".
Premier Donald Tusk obiecał poszukać rozwiązań dla osób, które straciły mieszkania czy dom, a mają kredyt do spłacenia. Z bezzwrotnym wsparciem ma przyjść budżet państwa i Fundusz Wsparcia Kredytobiorców.
Ford opracowuje własną platformę dla tanich elektryków. Na początek powstać ma kompaktowy SUV i pickup, które mają zostać wprowadzone na rynek od 2026 roku. Oznacza to, że zakończyć może się aktualna współpraca z Volkswagenem.
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zapewnił, iż monitoruje, czy na terenach dotkniętych powodzią może dochodzić do naruszenia przepisów. Chodzi o wzrost cen produktów pierwszej potrzeby, czy też materiałów budowlanych niezbędnych do remontów i odbudowy zalanych budynków.
Branża transportu drogowego uważa, że administracja państwa nie broni jej przed nadużyciami służb kontrolnych innych krajów oraz zagranicznej konkurencji.
Osoby dotknięte powodzią mogą liczyć na bezpłatną pomoc prawną oraz pomoc i ułatwienia ze strony ubezpieczycieli. Nie muszą więc korzystać z form płatnej pomocy kancelarii odszkodowawczych czy firm windykacyjnych – tłumaczą ubezpieczyciele i adwokaci.
Potrzebujemy w UE regulacji bardziej nastawionych na innowacje i współpracę – mówi Stephan Schraff, Head Public Affairs EU, Bayer.
Polska staje się coraz bardziej atrakcyjna dla cudzoziemców. Mieszkania kupują u nas obywatele Ukrainy i Białorusi. Na rynek wchodzą też Hindusi – podaje sieciowa agencja Metrohouse.
Choć w Europie „Erasmus dla młodych przedsiębiorców” ruszył 15 lat temu, to w Polsce jest mało popularny. – Szkoda, bo uczenie młodych ludzi biznesu w wyselekcjonowanych firmach za granicą to doskonały pomysł – mówią szefowie organizacji biznesowych.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas