Aktualizacja: 05.02.2025 18:56 Publikacja: 17.12.2018 18:23
Foto: regiony.rp.pl
Patent na sukces
Nowe technologie zmieniają świat, ale mogą też zmienić Twoje przedsiębiorstwo. Nowoczesne i unikalne produkty, usprawniony proces produkcyjny czy obniżenie kosztów własnych stanowią jedynie część korzyści, jakie niesie ze sobą połączenie sił nauki i biznesu. W Łódzkiem przekonuje się o tym coraz większa liczba przedsiębiorców, którzy skorzystali ze środków unijnych, by urzeczywistnić swoje pomysły. W dotychczasowych naborach w ramach działania 1.2.2 Projekty B+R przedsiębiorstw do dofinansowania wybrano projekty o łącznej wartości ponad 134 milionów złotych. Dzięki tym środkom mogą powstać takie innowacje, jak system świadomości sytuacyjnej dla pojazdów autonomicznych czy zrobotyzowany system symulacji lotniczych. Technologie rodem z dalekiej przyszłości to jednak nie wszystko. W planach jest również stworzenie nowatorskich filtrów do wody, idealnego stroju treningowego dla tancerek i wielu innych rewolucyjnych produktów, wśród których już niedługo może pojawić się także Twój! Jeśli masz innowacyjny pomysł, złóż wniosek w ramach aktualnego konkursu z działania 1.2.2 Projekty B+R przedsiębiorstw. Pula środków przeznaczonych na konkurs wynosi ponad 21 mln złotych. Nabór potrwa od 3 grudnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji to klucz do udrożenienia miast.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej. Jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesowego dla prowadzonych przez kobiety startujących firm technologicznych.
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego?
Województwo Lubuskie rozpoczęło wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Architecture & Management, o znaczeniu terenów zielonych w rozwoju miast.
Województwo podlaskie ma najgorszy wynik w Polsce, jeśli chodzi o liczbę konsumentów, którzy ich dokonują. Jest też w grupie 20 regionów w UE, gdzie najmniej kupuje się online.
Polscy artyści nie ograniczają się już do klubów i większych sal – koncertują w halach i na stadionach. Tak będzie również w 2025 r.
60 dni – tyle zwolennicy referendum w sprawie odwołania Jacka Sutryka mają na zebranie podpisów w tej sprawie. Co przesądzi o ich sukcesie lub porażce?
Sołtysi integrują wiejskie społeczności, dbają o realizację inwestycji, a często sami nie dostają na to środków.
Samorządy mają stale rosnące tempo wydatków bieżących. Coraz więcej naszych środków własnych musieliśmy przeznaczać na te cele – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
Najmocniej płace podniesiono w regionach, w których dużo osób zarabia minimalne wynagrodzenie. Pomimo to na to, by zmniejszyły się różnice rozwojowe pomiędzy województwami, musimy jeszcze długo poczekać.
Mieszkańcy Polski południowo-wschodniej zaciągają z reguły mniej kredytów i pożyczek niż ci z Polski północno-zachodniej – pokazują dane Biura Informacji Kredytowej. Z czego to wynika?
Pantera koncertem 4 lutego w Tauron Arenie Kraków rozpocznie sezon ciężkich brzmień. Przyjadą Iron Maiden, Linkin Park czy Nine Inch Nails.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas