Zielona Góra stawia na sport!

26 czerwca 2010 roku – ta data na stałe wpisze się w karty historii Zielonej Góry. Zielonogórzanie długo czekali na otwarcie aquaparku i hali widowiskowo – sportowej.

Publikacja: 27.06.2018 12:00

Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Zielonej Górze.

Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Zielonej Górze.

Foto: MOSiR Zielona Góra

Dzisiaj Centrum Rekreacyjno – Sportowe jest wizytówką miasta. Sam basen odwiedza średnio 1,3 tys. osób dziennie. Dodatkowo na terenie aquaparku znajduje się najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia rurowa o długości 210 m. Do dziś jest to jedna z największych inwestycji w historii miasta. Całość kosztowała ponad 150 mln zł.

– Nie wyobrażam sobie dzisiaj naszego miasta bez Centrum Rekreacyjno – Sportowego. Na taki obiekt czekaliśmy bardzo długo. Śmiało mogę powiedzieć, że warto było walczyć. Z tego kompleksu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji codziennie korzystają nie tylko zielonogórzanie. To jest najlepszy dowód na to, że obiekt spełnia swoją funkcję w 100%. – podkreśla Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Zielona Góra

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Tylko 9 zł z Płatnościami powtarzalnymi

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Archiwum
Znaleźć sposób na nierówną walkę z korkami
Materiał Promocyjny
VI Krajowe Dni Pola Bratoszewice 2025
Archiwum
W Kujawsko-Pomorskiem uczą się od gwiazd Doliny Krzemowej
Archiwum
O finansach samorządów na Europejskim Kongresie Samorządów
Archiwum
Pod hasłem #LubuskieChallenge – Łączy nas przyszłość
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępczy biznes coraz bardziej profesjonalny. Jak ochronić firmę
Archiwum
Nie można zapominać o ogrodach, bo dzięki nim żyje się lepiej
Materiał Promocyjny
Pogodny dzień. Wiatr we włosach. Dookoła woda po horyzont