Wiek nie gra roli. Doświadczenie też

Jeśli spojrzą państwo na fotkę przy tym felietonie, nikogo z was nie zdziwi, że bardzo starannie przeczytałem tekst o tym, iż samorządy coraz mocniej i coraz chętniej wspomagają ludzi w słusznym – nie precyzując, co to dokładnie znaczy – wieku („Samorządy otwierają się na potrzeby osób starszych” >R4 – 7).

Publikacja: 06.05.2018 21:00

Jestem przekonany, że nie tylko mnie ten tekst zainteresuje, bo „Prognozy demograficzne są jasne – społeczeństwo się starzeje, a trend będzie się pogłębiał. Na koniec 2016 r. ponad 9 mln osób – czyli blisko co czwarta w kraju – miało co najmniej 60 lat. W 2050 r. takich osób będzie ok. 40 proc.”.

Myślę, że jednym z najbardziej pozytywnych zjawisk ostatnich 20 lat jest rosnąca chęć wspomagania ludzi starszych w czasach, kiedy nie mogą oni już pracować i zarabiać pieniędzy, pozwalających im na w miarę swobodne – finansowo rzecz ujmując – życie. Nie mówiąc już o tych, których dopadła taka choroba, że bez fachowców od zdrowia, ludzi życzliwych i wsparcia finansowego rady sobie w ogóle nie dadzą.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Archiwum
Znaleźć sposób na nierówną walkę z korkami
Archiwum
W Kujawsko-Pomorskiem uczą się od gwiazd Doliny Krzemowej
Archiwum
O finansach samorządów na Europejskim Kongresie Samorządów
Archiwum
Pod hasłem #LubuskieChallenge – Łączy nas przyszłość
Archiwum
Nie można zapominać o ogrodach, bo dzięki nim żyje się lepiej
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem