Pomieści około 30 osób. Mobilne planetarium składa się z dmuchanej kopuły średnicy sześciu metrów, projektora oraz zestawu programów komputerowych do prezentacji. Kopułę można rozstawić w dowolnym miejscu: na boisku czy w sali gimnastycznej.
A teraz, ciąg dalszy nastąpi: w: połowie 2018 roku w Centrum Hewelianum ruszy budowa stałego planetarium. Budowa zakończy się w 2020 roku. Polska Agencja Prasowa poinformowała, że obiekt powstanie pod ziemią. Koszt budowy wyniesie 22 miliony złotych, część tych pieniędzy będzie pochodzić z unijnej dotacji.
Budynek kryjący planetarium zostanie wkomponowany w istniejący nasyp ziemny, stanowiący niegdyś część systemu gdańskich fortyfikacji. Po zbudowaniu obiektu zostanie on przykryty od góry warstwą trawiastej darni, która pełnić będzie rolę zielonego dachu i sprawi, że z zewnątrz zachowana zostanie dotychczasowa forma ziemnego umocnienia. Przy jednej ze ścian ziemnego wału odtworzony zostanie odcinek historycznego ceglanego muru Carnota. Ceglana ściana będzie jednocześnie stanowić front obiektu planetarium.
Sercem planetarium będzie sala sferyczna z ekranem projekcyjnym o średnicy 10 metrów. Znajdą się w niej 74 miejsca, w tym również przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tej sali, poza projekcjami astronomicznymi, odbywać się będą także pokazy, projekcje multimedialne, koncerty i inne wydarzenia kulturalne. W obiekcie znajdą się też sale warsztatowo-edukacyjne oraz przestrzeń wystawiennicza, w której eksponowane będą treści nawiązujące do dorobku gdańskiego astronoma Jana Heweliusza. Planetarium nosić będzie łacińską nazwę „Stellaeburgum”, czyli „Gwiezdny Gród”. Tak właśnie Heweliusz nazwał swoje obserwatorium, które w XVII w. funkcjonowało na dachach trzech połączonych ze sobą budynków przy ulicy Korzennej w Gdańsku.