Leśne rarytasy na sklepowej półce

Dziczyznę i jej przetwory, herbaty, syropy, miody, grzyby czy zioła można kupić w pierwszym sklepie Lasów Państwowych w Warszawie.

Publikacja: 27.12.2017 11:51

Leśne rarytasy na sklepowej półce

Foto: AdobeStock

– To część naszego projektu „Zdrowa żywność z polskich lasów”, który traktujemy misyjnie. Chcemy w jego ramach promować m.in. ochronę pszczół, rozwój pszczelarstwa na terenach leśnych i w ogóle, hodowlę ryb w naszych leśnych gospodarstwach rybackich, a w przypadku dziczyzny promować ją jako mięso o wyjątkowych walorach zdrowotnych i odżywczych – tłumaczy Krzysztof Trębski, z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

Sklep mieści się przy siedzibie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych przy ul. Grójeckiej w Warszawie. Został otwarty na początku grudnia i cieszy się sporym zainteresowaniem. Można w nim kupić dziczyznę mrożoną lub wędliny z niej, m.in. szynkę wędzoną parzoną z jelenia, kabanosy z daniela, kiełbasę myśliwską z dzika, polędwiczki z sarny, żeberka z dzika. Są zioła i ziołowe herbatki, np. z wierzbownicy, macierzanki, dziurawca, jemioły, bylicy, konfitury, np. jarzębina z jabłkiem, ale też mąkę z żołędzi, ciasteczka z żołędzi, kawę z żołędzi. Dostępne są też przyprawy, jak np. mielona trawa żubrówka, czosnek niedźwiedzi, grzyby marynowane czy suszone, a także ksylitol, sok z brzozy, syropy, np. z jarzębiny z miętą. Nie brakuje miodów, leśnych owoców, jak borówka brusznica, jagody, żurawina, a także ryb.

RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Archiwum
Znaleźć sposób na nierówną walkę z korkami
Materiał Promocyjny
Jak przez ćwierć wieku zmieniał się rynek leasingu
Archiwum
W Kujawsko-Pomorskiem uczą się od gwiazd Doliny Krzemowej
Archiwum
O finansach samorządów na Europejskim Kongresie Samorządów
Archiwum
Pod hasłem #LubuskieChallenge – Łączy nas przyszłość
Materiał Promocyjny
5G – przepis na rozwój twojej firmy i miejscowości
Archiwum
Nie można zapominać o ogrodach, bo dzięki nim żyje się lepiej
Materiał Promocyjny
Nowości dla przedsiębiorców w aplikacji PeoPay