Aktualizacja: 11.05.2025 12:47 Publikacja: 08.10.2017 22:00
Morskie Oko odwiedziło w lipcu i sierpniu tego roku 450 tys. osób
Foto: AdobeStock
Ubiegły rok zamknął się liczbą 3,3 mln turystów, którzy odwiedzili Tatrzański Park Narodowy. W tym roku, według wstępnych wyliczeń, będzie ich przynajmniej o 200–300 tysięcy więcej, a tylko w lipcu i sierpniu w najwyższych górach było aż 1,64 mln osób. Od początku roku Tatry odwiedziło 2,870 mln turystów, o 122 tys. więcej niż rok wcześniej. – Sezon letni można uznać za rekordowy pod względem liczby osób odwiedzających Tatry. Podczas wakacji było kilka dni z ogromną kulminacją turystów. Były to zarówno dni weekendowe, jak i w środku tygodnia. Główny wpływ na to miała pogoda, zazwyczaj bowiem te dni były poprzedzone kilkudniowym okresem niepogody – mówiła Polskiej Agencji Prasowej Bogusława Chlipała z Tatrzańskiego Parku Narodowego. W podgórskich miejscowościach trwało jeszcze niedawno wielkie grzybobranie, na które skrzykiwali się ci wszyscy, którym zostało chociaż kilka dni urlopu. Prawdziwki, rydze z Małopolski, bo oczywiście w Tatrzańskim Parku Narodowym grzybów zbierać nie wolno, podróżowały teraz po całym kraju.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji...
Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej. Jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesow...
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu T...
Województwo Lubuskie rozpoczęło wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Archi...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas