Aktualizacja: 05.02.2025 17:53 Publikacja: 18.09.2017 21:00
Solarne ławki, które pozwalają m.in. na ładowanie telefonów, to jeden z projektów zrealizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Foto: materiały prasowe
W stolicy regionu trwa piąta edycja Budżetu Obywatelskiego – białostoczanie decydują, na co pójdzie 10 mln zł z samorządowej kasy. Z ponad stu zgłoszonych projektów specjalny zespół wybrał 44 pomysły: 17 ogólnomiejskich oraz 27 osiedlowych. Mieszkańcy stolicy regionu będą mogli udzielić im swojego poparcia między 4 a 18 października.
Wśród „projektów centralnych” jest m.in. budowa nowego oświetlenia w parku Planty i rozbudowa siłowni plenerowych, zbudowanie pięciu miniparków do ćwiczeń Street Workout, rewitalizacja stawu, potańcówki czy koncerty nad rzeką Białą. Z kolei wśród projektów osiedlowych najwięcej, bo cztery dotyczą osiedla Wygoda, po dwa zakwalifikowano do głosowania na takich osiedlach, jak Centrum, Wysoki Stoczek, Nowe Miasto i Bema. Co proponują ich mieszkańcy? Pomysły są różne: przystosowanie nieczynnych boisk dla dzieci, budowa buldodromu do gry w bule, montaż kamer monitoringu na placu zabaw i parkingu, parkingi dla rowerów czy organizacja festynów rodzinnych.
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji to klucz do udrożenienia miast.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej. Jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesowego dla prowadzonych przez kobiety startujących firm technologicznych.
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego?
Województwo Lubuskie rozpoczęło wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Architecture & Management, o znaczeniu terenów zielonych w rozwoju miast.
Województwo podlaskie ma najgorszy wynik w Polsce, jeśli chodzi o liczbę konsumentów, którzy ich dokonują. Jest też w grupie 20 regionów w UE, gdzie najmniej kupuje się online.
Polscy artyści nie ograniczają się już do klubów i większych sal – koncertują w halach i na stadionach. Tak będzie również w 2025 r.
60 dni – tyle zwolennicy referendum w sprawie odwołania Jacka Sutryka mają na zebranie podpisów w tej sprawie. Co przesądzi o ich sukcesie lub porażce?
Sołtysi integrują wiejskie społeczności, dbają o realizację inwestycji, a często sami nie dostają na to środków.
Samorządy mają stale rosnące tempo wydatków bieżących. Coraz więcej naszych środków własnych musieliśmy przeznaczać na te cele – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
Najmocniej płace podniesiono w regionach, w których dużo osób zarabia minimalne wynagrodzenie. Pomimo to na to, by zmniejszyły się różnice rozwojowe pomiędzy województwami, musimy jeszcze długo poczekać.
Mieszkańcy Polski południowo-wschodniej zaciągają z reguły mniej kredytów i pożyczek niż ci z Polski północno-zachodniej – pokazują dane Biura Informacji Kredytowej. Z czego to wynika?
Pantera koncertem 4 lutego w Tauron Arenie Kraków rozpocznie sezon ciężkich brzmień. Przyjadą Iron Maiden, Linkin Park czy Nine Inch Nails.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas