Z dotacji w ramach projektu „Generator kompetencji” może w sumie skorzystać nawet 560 przedsiębiorstw i 1685 osób. Mogą wybrać szkolenia i usługi rozwojowe, których rzeczywiście potrzebują.
Rekrutacja do projektu rozpoczęła się na początku września. – Nabór cieszy się dość dużym zainteresowaniem. Codziennie odbieramy po kilkanaście telefonów. Dzwonią właściciele firm oraz pracownicy, a także zainteresowane przedsiębiorstwa szkoleniowe – opowiada Jolanta Wiśniowska, dyrektor Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (RARR). Tylko przez pierwsze trzy dni osiem firm zgłosiło do szkoleń 37 pracowników, m.in. na operatora koparko-ładowarki, obsługi klienta czy z symulacji biznesowej. Poza tym firmy chcą wysyłać pracowników na studia podyplomowe. Katalog szkoleń jest określony w Bazie Usług Rozwojowych (BUR). Poza tym firma może wybrać szkolenie organizowane także w innej części Polski.
Dofinansowywane będą usługi prorozwojowe, czyli takie, które podnoszą nieobowiązkowe na danym stanowisku pracy kompetencje i kwalifikacje pracowników.
Wśród takich szkoleń są m.in. studia podyplomowe, doradztwo, mentoring i e-learnig. – Wsparcie w ramach tego projektu skierowane jest wyłącznie do mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz ich pracowników – podkreśla dyr. Wiśniowska. Dodaje, że mogą z niego korzystać wyłącznie przedsiębiorstwa, które mają siedzibę, oddział albo miejsce wykonywania działalności gospodarczej na obszarze województwa podkarpackiego, w subregionie rzeszowskim, czyli w powiatach: rzeszowskim ziemskim, dębickim, leżajskim, łańcuckim, ropczycko-sędziszowskim. I ta siedziba, oddział czy miejsce wykonywania działalności gospodarczej muszą być wpisane we właściwym rejestrze lub ewidencji w momencie złożenia formularza zgłoszeniowego.