Miasto szuka właśnie nowego operatora roweru miejskiego – trwa przetarg w tej sprawie, a umowa ma zostać podpisana jesienią. Urząd zapowiada też budowę kolejnych ścieżek rowerowych.
– W ramach nowej umowy uruchomionych zostanie 16 nowych stacji, w tym 12 na Fordonie – wyjaśnia prezydent miasta Rafał Bruski. – Samo zamówienie skonstruowaliśmy w sposób umożliwiający znaczną rozbudowę BRA w trakcie trwania umowy. Dzięki temu po zakończeniu rozbudowy ul. Grunwaldzkiej nowe stacje będą się mogły pojawić także na Czyżkówku i Osowej Górze. Wszystkie rowery w stacjach będą nowe. BRA od początku cieszy się dużą popularnością, a nowe rowery i kolejne lokalizacje stacji z pewnością sprawią, że grono użytkowników jeszcze się powiększy – dodaje prezydent.
W Bydgoszczy system miejskich wypożyczalni został uruchomiony 1 kwietnia 2015 roku. Liczył wówczas 310 jednośladów ustawionych na 31 stacjach. Trzyletnia umowa opiewała na kwotę 3,6 mln zł. – Rower miejski od początku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Okazał się doskonałą alternatywą dla podróży samochodami prywatnymi w drodze do pracy czy szkoły – opowiada Anna Strzelczyk-Frydrych z bydgoskiego ratusza.
Już w pierwszym roku funkcjonowania BRA został rozbudowany o 40 dodatkowych rowerów i cztery nowe stacje. W mieście powstały też punkty komercyjne. Pierwszy przy współudziale firmy Atos przy ul. Grunwaldzkiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Biznes Parku, a drugi dzięki współpracy z IKEA. Mieści się na terenie sklepu tej szwedzkiej sieci. Obecnie funkcjonuje 37 stacji obsługujących 395 rowerów.