Aktualizacja: 05.02.2025 17:00 Publikacja: 24.08.2017 22:00
Dr. Schneider niemiecka firma to jeden z największych pracodawców w Kotlinie Jeleniogórskiej
Foto: materiały prasowe
Nazwa kamiennogórskiej strefy może być myląca, bo obok małych i średnich przedsiębiorstw skupia potentatów działających na rynku globalnym. Nie jest tajemnicą, że strefy ekonomiczne, jako miejsca uprzywilejowane podatkowo, budzą szczególne zainteresowanie, i to na całym świecie, wśród firm chcących obniżyć koszty produkcji. – Możliwość płacenia niższych podatków, dostępność kapitału ludzkiego czy infrastruktury to atuty strefy. Branża automotive poszukuje takich lokalizacji na całym świecie. Im wyższy poziom rozwoju strefy, czyli większa ilość dużych inwestorów, tym częściej strefa zaczyna przypominać klaster firm korzystających ze swojej bliskości, współpracujących ze sobą i produkujących dla siebie. Niemniej nawet w strefie kamiennogórskiej, której spółki produkują głównie na eksport, a nie dla siebie wzajemnie, rozwijają się polskie firmy z takich sektorów, jak transport, logistyka czy usługi badawcze – wyjaśnia nam Łukasz Rut, współpracownik Dolnośląskich Pracodawców, członka Konfederacji Lewiatan.
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji to klucz do udrożenienia miast.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej. Jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesowego dla prowadzonych przez kobiety startujących firm technologicznych.
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego?
Województwo Lubuskie rozpoczęło wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Architecture & Management, o znaczeniu terenów zielonych w rozwoju miast.
Województwo podlaskie ma najgorszy wynik w Polsce, jeśli chodzi o liczbę konsumentów, którzy ich dokonują. Jest też w grupie 20 regionów w UE, gdzie najmniej kupuje się online.
Polscy artyści nie ograniczają się już do klubów i większych sal – koncertują w halach i na stadionach. Tak będzie również w 2025 r.
60 dni – tyle zwolennicy referendum w sprawie odwołania Jacka Sutryka mają na zebranie podpisów w tej sprawie. Co przesądzi o ich sukcesie lub porażce?
Sołtysi integrują wiejskie społeczności, dbają o realizację inwestycji, a często sami nie dostają na to środków.
Samorządy mają stale rosnące tempo wydatków bieżących. Coraz więcej naszych środków własnych musieliśmy przeznaczać na te cele – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
Najmocniej płace podniesiono w regionach, w których dużo osób zarabia minimalne wynagrodzenie. Pomimo to na to, by zmniejszyły się różnice rozwojowe pomiędzy województwami, musimy jeszcze długo poczekać.
Mieszkańcy Polski południowo-wschodniej zaciągają z reguły mniej kredytów i pożyczek niż ci z Polski północno-zachodniej – pokazują dane Biura Informacji Kredytowej. Z czego to wynika?
Pantera koncertem 4 lutego w Tauron Arenie Kraków rozpocznie sezon ciężkich brzmień. Przyjadą Iron Maiden, Linkin Park czy Nine Inch Nails.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas