Działający od roku Woodinspector wprowadza rozwiązania usprawniające działalność zakładów branży drzewnej: od pozyskiwania surowca przez gospodarkę magazynową tartaku aż do skanera do wykrywania wad tarcicy.
– Przeprowadziłem już kilka wdrożeń, które pozwoliły moim klientom na znaczną oszczędność kosztów – mówi Grzegorz Kotnarowski, właściciel firmy.
Nowy startup Pawła Staniszewskiego – Crimat, specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych technologii na potrzeby kryminalistyki. Kcalmar doskonale odnalazł się w obszarze health-tech i wellness. Dzięki rozwiązaniu IT w dietetyce łączy pacjentów ze specjalistami. Rozwijają się Ecomyjnie, które opracowały biodegradowalną substancję myjącą. Infinum 3D wprowadza nowatorskie rozwiązania w zakresie druku 3D. Jej przemysłowe urządzenie do druku użytkuje już m.in. firma Ursus. Ale i bez specjalistycznych narzędzi widać, że ruch startupowy w Lublinie krzepnie.
– O ile jeszcze trzy–cztery lata temu mieliśmy w mieście kilkadziesiąt startupów, dziś jest ich już ponad 400 i ta liczba ciągle rośnie. Chcemy się stać jedną ze stolic startupowych w Polsce – mówi Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta w Lublinie.