Jest on pomysłodawcą stworzenia na Cmentarzu Starym ścieżki edukacyjnej. Miasto odmawia, ale radny się nie poddaje i chce walczyć o stworzenie takiego szlaku.
Cmentarz Stary to najstarsza nekropolia w Kielcach. Istnieje już ponad 200 lat. Początkowo chowano tam zmarłych różnych wyznań, z czasem tylko katolickiego. Są tu także żołnierze biorący udział w wojnach napoleońskich, powstaniach: listopadowym i styczniowym, członkowie Armii Krajowej.
Wśród znanych kielczan pochowany jest tam m.in. architekt Franciszek Ksawery Kowalski, Bronisław Saski – działacz Towarzystwa Dobroczynności, porucznik AK Zbigniew Kruszelnicki ps. Wilk, który poległ w Miedzianej Górze w walce z Niemcami, Antonina Marcela Gombrowicz – matka pisarza Witolda Gombrowicza, kielecki prawnik Wiktor Jaroński, długoletni poseł Koła Polskiego w Dumie Państwowej czy porucznik WP Leon Pająk, obrońca Westerplatte.
Kielecki radny (Porozumienie Samorządowe) Władysław Burzawa zaproponował stworzenie na Cmentarzu Starym specjalnej ścieżki edukacyjnej. Przy grobach osób zasłużonych postawione zostałyby specjalne tabliczki informacyjne.
– W mieście nie mamy za dużo zabytków, a taka ścieżka to doskonała okazja, by nauczyć młodzież, kto był bohaterem. Podczas wizyt na cmentarzu przed Wszystkimi Świętymi uczniowie nie tylko sprzątaliby groby, ale od razu dowiedzieliby się, kto jest w nich pochowany. To może być ciekawa żywa lekcja historii – uważa radny.