Przemysław Romański, Łukasz Kuśnierz i Michał Rędziak pracowali w obiecującej branży IT, jednak ostatecznie postawili na pasję sportowo-literacką. Dwóch z nich kibicuje Barcelonie, zatem pierwszą pozycją, którą wydali, była autobiografia Andrésa Iniesty „Rok w raju”.
Pomocnik z Fuentealbilli spisał się na medal (15 tysięcy sprzedanych egzemplarzy) i wkrótce SQN poszło za ciosem – najpierw pojawiły się kolejne publikacje o FC Barcelona (dziś wydawnictwo jest polskim partnerem katalońskiej firmy), później o innych klubach piłkarskich, a wkrótce także o kolejnych dyscyplinach: siatkówce, koszykówce, bieganiu, boksie, kolarstwie, MMA, sportach samochodowych i motocyklowych.
Jednak futbol wiódł i wiedzie prym – w ofercie znajdujemy biografie i wspomnienia piłkarzy, trenerów, książki o polskich i europejskich klubach (Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Cracovia, Real Madryt, Juventus Turyn, Manchester United). Nie brakuje opowieści reporterskich („Niezwyciężeni. Arsenal w sezonie, który przeszedł do historii futbolu”), a także „albumowo-prezentowych” – jak określa je wydawca, biorąc za przykład „Moją historię futbolu” Stefana Szczepłka oraz „Barcę. Ilustrowaną historię FC Barcelony”. Jest nawet beletrystyka („Futbol i cała reszta”) oraz książki dla dzieci.
Pierwszym strzałem poza piłkarskie boisko była wydana w 2012 roku książka „Anastasi. Krasnal, który stał się gigantem”. Jej bohater był wtedy na ustach polskich kibiców siatkarskich – krótko po objęciu trenerskiego etatu Włoch doprowadził reprezentację do podium mistrzostw Europy.
Później przyszedł czas na wielkich z NBA: „Shaqa bez cenzury” oraz autobiografię Dennisa Rodmana „Powinienem być już martwy”, kolarski „Wyścig tajemnic” (pióra Tylera Hamiltona, skruszonego oszusta dopingowego) i rajdowy „Mój styl jazdy” Sébastiena Loeba, mistrza świata w rajdach samochodowych.