Musimy być wsparciem dla regionu

Taka uczelnia jak nasza musi wpisywać się w potrzeby przemysłu i usług – mówi Józef Cebulski, prorektor ds. infrastruktury i współpracy z gospodarką Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Publikacja: 19.02.2017 23:00

Musimy być wsparciem dla regionu

Foto: Rzeczpospolita, Jadwiga Zydron Jadwiga Zydron

Rz: Panie profesorze, przychodzi przedsiębiorca do uniwersytetu i…

Józef Cebulski: I kierujemy go do Uniwersyteckiego Centrum Transferu Technologii. W największym uproszczeniu jest to jednostka uniwersytetu dedykowana współpracy z biznesem. Na przykład przedsiębiorca ma innowacyjny pomysł, ale nie dysponuje sprzętem oraz personelem badawczym umożliwiającym weryfikację. I tu pojawiamy się my. To oczywiście tylko przykładowy model współpracy, bo nasze możliwości są znacznie szersze.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Tylko 9 zł z Płatnościami powtarzalnymi

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Archiwum
Znaleźć sposób na nierówną walkę z korkami
Materiał Promocyjny
VI Krajowe Dni Pola Bratoszewice 2025
Archiwum
W Kujawsko-Pomorskiem uczą się od gwiazd Doliny Krzemowej
Archiwum
O finansach samorządów na Europejskim Kongresie Samorządów
Archiwum
Pod hasłem #LubuskieChallenge – Łączy nas przyszłość
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępczy biznes coraz bardziej profesjonalny. Jak ochronić firmę
Archiwum
Nie można zapominać o ogrodach, bo dzięki nim żyje się lepiej
Materiał Promocyjny
Pogodny dzień. Wiatr we włosach. Dookoła woda po horyzont