Pisać każdy może, ale czy potrafi?

W czasach, kiedy sztuka pisania przestała być sztuką, a księgarnie i internet opanowała grafomania, w Olsztynie ruszył projekt mający poprawić jakość prób pisarskich Polek i Polaków.

Publikacja: 08.02.2017 22:30

Spotkanie „Papierówki”. Projekt zakończy się w połowie czerwca.

Spotkanie „Papierówki”. Projekt zakończy się w połowie czerwca.

Foto: MOK w Olsztynie, B. Wawrzyniewicz B. Wawrzyniewicz

Nazywa się „Papierówka” i powstał w Miejskim Ośrodku Kultury. Jest skierowany do młodych twórców, początkujących autorów. „Do wszystkich, którzy czują pismo nosem. I tych, którzy chcą je poczuć!” – napisała w informacji o projekcie jego autorka, szefowa MOK Agnieszka Kołodyńska.

W projekt zaangażował się olsztyński pisarz Mariusz Sieniewicz, autor siedmiu książek, m.in. „Czwartego nieba”, „Miasta Szklanych Słoni”, „Walizek hipochondryka”. Jego książki zostały przetłumaczone na angielski, niemiecki, chorwacki, rosyjski, węgierski, litewski, czeski i słoweński. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike, trzykrotny finalista Paszportów „Polityki”, laureat Nagrody Literackiej Warmii i Mazur, jest odpowiednim człowiekiem w „Papierówce”.

19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Archiwum
Znaleźć sposób na nierówną walkę z korkami
Archiwum
W Kujawsko-Pomorskiem uczą się od gwiazd Doliny Krzemowej
Archiwum
O finansach samorządów na Europejskim Kongresie Samorządów
Archiwum
Pod hasłem #LubuskieChallenge – Łączy nas przyszłość
Archiwum
Nie można zapominać o ogrodach, bo dzięki nim żyje się lepiej