Co dalej po igrzyskach

Wrocławskie igrzyska sportów nieolimpijskich – The World Games – odbędą się dopiero w lipcu, jednak organizatorzy już myślą o tym, co będzie później.

Publikacja: 26.01.2017 23:00

Co dalej po igrzyskach

Foto: Rzeczpospolita

Wrocławskim The World Games (TWG) przyświeca motto Josepa Miquela Abada, szefa komitetu organizacyjnego letnich igrzysk olimpijskich w Barcelonie z 1992 roku: „Miasto nie może służyć igrzyskom. Igrzyska powinny służyć miastu, ponieważ igrzyska są tymczasowe, a miasto jest stałe”.

To dobry wzór, bo stolica Katalonii, jako jedno z niewielu miast-gospodarzy, potrafiła przekuć olimpijską euforię w długoletnie zainteresowanie turystów (ostatnio chyba nawet zbyt wielkie), wsparte rozbudową bazy hotelowej. W 1990 roku miasto miało 118 hoteli, w ciągu kolejnych 15 lat ich liczba wzrosła ponaddwukrotnie (choć trzeba zauważyć, że okres przedolimpijski zbiegł się ze wstąpieniem Hiszpanii do Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, co zdaniem wielu było faktyczną przyczyną napływu kapitału i rozwoju Barcelony).

Pozostało 89% artykułu

Złap mikołajkową okazję!

Czytaj dalej RP.PL.
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Archiwum
Znaleźć sposób na nierówną walkę z korkami
Archiwum
W Kujawsko-Pomorskiem uczą się od gwiazd Doliny Krzemowej
Archiwum
O finansach samorządów na Europejskim Kongresie Samorządów
Archiwum
Pod hasłem #LubuskieChallenge – Łączy nas przyszłość
Materiał Promocyjny
Przewaga technologii sprawdza się na drodze
Archiwum
Nie można zapominać o ogrodach, bo dzięki nim żyje się lepiej
Walka o Klimat
„Rzeczpospolita” nagrodziła zasłużonych dla środowiska