Aktualizacja: 11.05.2025 20:59 Publikacja: 11.12.2016 23:00
W przyszłorocznym budżecie lubuskiego znalazły się projekty związane z ochroną przeciwpowodziową na terenach nad Odrą i Wartą.
Foto: UMWL
Inwestycyjna dekoniunktura, która dotknęła w bieżącym roku także województwo lubuskie zdaje się kończyć. Ruszają programy unijne z perspektywy na lata 2014 – 2020. Region ma zabezpieczone środki na wkłady własne do projektów. Część inwestycji w infrastrukturę przeciwpowodziową będzie współfinansowana z Banku Światowego. – Drogi, inwestycje przeciwpowodziowe, ochrona zdrowia, rozwój przedsiębiorczości, to tylko niektóre obszary, na które przeznaczymy środki z budżetu województwa w 2017 roku. Mamy bardzo duży wzrost dochodów. Jest to przede wszystkim wpływ funduszy unijnych, ponieważ wprowadzamy do budżetu znaczną cześć inwestycji. Ale planujemy też istotny wzrost wydatków majątkowych – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Na inwestycyjny skok wydatków ostrzą sobie również zęby przedsiębiorcy, liczący na efekty mnożnika inwestycyjnego. Bez względu bowiem na to, czy będą wygrywali przetargi na przedsięwzięcia ze środków unijnych czy nie, skorzystają jako podwykonawcy.
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji...
Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej. Jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesow...
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu T...
Województwo Lubuskie rozpoczęło wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Archi...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas