Co najmniej 30 tys. osób może wziąć udział w tegorocznej – największej do tej pory – edycji cydrowego Beaujolais Nouveau. To o blisko 5 tys. osób więcej niż przed rokiem.
Miejsce, gdzie organizowane jest Lubelskie Święto Młodego Cydru, nie jest przypadkowe. Lubelszczyzna zajmuje drugie miejsce w Polsce pod względem produkcji jabłek. Tutaj także powstaje Cydr Lubelski grupy Ambra, organizatora imprezy, który zdobył największe udziały w polskim rynku lekkich alkoholi z jabłek.
– Toskania jest krainą wina, a nie winogron i potrzebowała do tego Florencji. My potrzebujemy ośrodka kultury, jakim jest Lublin, ponieważ dopiero duch kultury w połączeniu z rolnictwem tworzy produkty unikalne – zaznacza Robert Ogór, prezes Ambry.
Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych zaznacza, że Lubelskie Święto Młodego Cydru współgra z duchem miasta.
– Wpisuje się ono też świetnie w Strategię Rozwoju Turystyki, stąd nasze zaangażowanie we współpracę przy organizacji święta – zaznacza Krzysztof Komorowski.