Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 15.06.2025 23:48 Publikacja: 30.08.2016 23:00
Znacząca część projektów, jakie mają być sfinansowane z budżet partycypacyjnego, związana jest z parkami i zielenią miejską
Foto: Fotorzepa/Radek Pasterski
W stolicy rozstrzygnięto trzecią edycję budżetu partycypacyjnego. Do podziału wśród mieszkańców było w sumie 58,5 mln zł. Mieszkańcy zgłosili 2 649 projekty, a do etapu głosowania zostało zakwalifikowanych 1 750 projektów dotyczących 18 dzielnic. Dla porównania w ubiegłym roku zgłoszono 2333 pomysły, a pod głosowanie podano 1646. – W tym roku projektów było więcej. Powodów jest kilka: przede wszystkim realizacja projektów z pierwszej edycji przekonuje ich do tego, że warto projekt złożyć – tłumaczy Justyna Piwko, koordynatorka budżetu partycypacyjnego w Warszawie. Podkreśla, że zrealizowane już inwestycje pojawiły się w przestrzeni publicznej ze specjalnym oznaczeniem budżetu partycypacyjnego. – To sprawia, że mieszkańcy widzą, że ten proces faktycznie działa – dodaje Piwko. Warszawiakom zależało przede wszystkim na projektach związanych z przestrzenią publiczną, edukacją a najmniej z pomocą społeczną. Wartość wszystkich zgłoszonych projektów oszacowano na 310 mln zł.
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji...
Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej. Jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesow...
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu T...
Województwo Lubuskie rozpoczęło wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja – to trzy główne czynniki, które należy brać pod uwagę decydując się na inwestycję w mieszkanie – czy to z myślą o przechowaniu lub wzroście wartości, czy zwrocie z najmu.
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Archi...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas