Aktualizacja: 11.11.2024 07:28 Publikacja: 27.07.2016 23:00
„Woda Bydgoska” przyciąga coraz więcej zawodników
Foto: PAP, Tytus Żmijewski Tyt Tytus Żmijewski
Dotychczasowe dwie edycje przyciągnęły po 350 pływaków z całej Polski. Zawody odbędą się na trzech dystansach: 2800 m, 1600 m i 650 m. Bydgoski magistrat chwali się unikatowym charakterem zdarzenia. Wszak pływać w zawodach podziwiając miejskie zabytki, można tylko tutaj.
– Bydgoski maraton to najlepsza impreza w Polsce, biorąc pod uwagę kryteria organizacji i atmosferę. W innych miejscach brakuje na przykład kibiców. Bydgoszcz z kolei zachwyca frekwencją – mówi „Rz” Monika Czerniak, zawodowa pływaczka, tegoroczna wicemistrzyni Polski na dystansie 200 m, która wygrała bydgoskie zawody na 2800 m w zeszłym roku. Monika Czerniak startowała w Pucharze Świata i Mistrzostwach Europy na wodach otwartych. Jest wicemistrzynią Polski z 2015 roku na wodach otwartych na 10 km i mistrzynią w sztafecie na 3000 m z 2016 roku. – W Bydgoszczy nie było lekko, bo płynęło się pod prąd i były wiry – dodaje. Podobną opinię prezentuje Paulina Zachoszcz, wielokrotna mistrzyni Polski w stylu klasycznym na 50, 100 i 200 m., która w Bydgoszczy rok temu zajęła 1 miejsce na dystansie 1600 m. – To jedna z lepiej zorganizowanych imprez, na jakich byłam, a trochę jeżdżę po Polsce i świecie – chwali wydarzenie Zachoszcz. W zawodach na długości 1600 m. dwa lata temu brała udział dziennikarka Polskiego Radia PiK, Kamila Zroślak, miłośniczka pływania i mors zarazem. – Rywalizacja była trudna, ale przyjemna. Dla amatora płynąć pod prąd 1600 m to tak jak przepłynąć dwa razy dłuższy dystans w normalnych warunkach. W czasie startu część osób stała na początku w miejscu, tak silny był prąd – opisuje swoje wrażenia.
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji to klucz do udrożenienia miast.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej. Jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesowego dla prowadzonych przez kobiety startujących firm technologicznych.
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego?
Województwo Lubuskie rozpoczęło wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Architecture & Management, o znaczeniu terenów zielonych w rozwoju miast.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Po zauważalnym boomie na hulajnogi w latach 2021–2022 do łask wróciły miejskie rowery publiczne. Tylko w ciągu ostatniego roku ich liczba w Polsce wzrosła o niemal 29 proc., z poziomu 21 tys. w 2023 r. do niemal 28 tys. w br.
Górnośląsko- -Zagłębiowska Metropolia jako jedyna w Polsce zbudowała swój system miejskich wypożyczalni rowerów jako równoważny element transportu publicznego.
W Poznaniu jest ponad 400 kilometrów infrastruktury, po której mogą poruszać się rowerzyści.
Trwa realizacja największej inwestycji w obszarze zdrowia w historii samorządu województwa. Na placu budowy wmurowano kamień węgielny. Nowy szpital przyjmie pierwszych pacjentów w 2028 roku.
Rowerowe połączenie Berlina ze Szczecinem, a następnie z Kołobrzegiem stanie się kompletnym szlakiem i nowym produktem turystycznym w regionie.
Trzykrotne zwycięstwo Białej Podlaskiej w rowerowym wyścigu o tytuł Rowerowej Stolicy Polski to fenomen. Maluchy ze żłobków, uczniowie, seniorzy, grupy powstałe w instytucjach i zakładach pracy – w czerwcu już po raz trzeci rowerowa społeczność miasta wykręciła rekord: tym razem to 1 mln 441 tys km!
Województwo małopolskie to niekwestionowany lider turystyki rowerowej w Polsce i pionier w budowie ścieżek rowerowych na wałach rzek.
Samorządy odegrają kluczową rolę we wdrażaniu strategii migracyjnej – mówi Marta Majewska, burmistrz Hrubieszowa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas