Otwarty w grudniu ubiegłego roku nowoczesny obiekt przyciąga coraz więcej widzów i ma ambitne plany. Już niebawem, bo 23–29 maja, na scenie sali koncertowej Jordanek będzie można zobaczyć przedstawienia teatrów z Niemiec, Belgii, Holandii i Słowenii, występujące podczas jednego z największych i najstarszych festiwalów teatralnych Kontakt. W sierpniu Jordanki będą gościły z kolei Leszka Możdżera, znakomitego pianistę i kompozytora, a w listopadzie Monikę Brodkę. Da ona koncert w ramach trasy koncertowej Clashes Tour promującej jej najnowszy album.
Od otwarcia Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w połowie grudnia do połowy maja zorganizowano tam już 127 różnych imprez, m.in. koncertów, przedstawień teatralnych, konferencji i szkoleń. Łącznie uczestniczyło w nich 55 810 widzów.
Na scenie Jordanek można było obejrzeć i posłuchać m.in. koncertu jubileuszowego z okazji 65-lecia istnienia Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze czy Gorana Bregovicia z Orkiestrą Weselno-Pogrzebową. W połowie grudnia wystąpiła tam też znana brytyjska wokalistka Lisa Stanfield, odbył się także koncert poświęcony najbardziej znanemu toruńskiemu wokaliście, Grzegorzowi Ciechowskiemu.
Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu zostało zbudowane według projektu hiszpańskiego architekta Fernando Menisa. To wielofunkcyjny obiekt, w którym mogą odbywać się m.in. koncerty, widowiska teatralne, targi i konferencje. Podczas uroczystości otwarcia prezydent miasta Michał Zaleski wręczył Menisowi medal Thorunianum, przyznany za „stworzenie projektu sali na miarę XXI wieku, która będzie służyć wielu pokoleniom torunian”.
Koncepcja Fernando Menisa uzyskała uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Projekt sali na Jordankach otrzymał w 2010 roku nagrodę na Festiwalu Architektury Światowej (WAF) w Barcelonie jako najlepszy kulturalny obiekt przyszłości. Miesięcznik „Architektura Murator” zaliczył projekt hiszpańskiego architekta do 25 najlepszych obiektów zrealizowanych w Polsce po 1989 r.