Transatlantyk zacumował w Łodzi

Łódź będzie od tego roku gościć PGNiG Transatlantyk Festival, autorskie dzieło Jana A.P. Kaczmarka, wybitnego kompozytora, laureata Oscara.

Publikacja: 05.04.2016 18:25

Jana A.P. Kaczmarek, pomysłodawca i dyrektor festiwalu, laureat Oscara

Jana A.P. Kaczmarek, pomysłodawca i dyrektor festiwalu, laureat Oscara

Foto: materiały prasowe/Szymon Kaczmarek

Festiwal odbędzie się w dniach 23–30 czerwca. Wszystkie seanse będą bezpłatne. Pozyskanie festiwalu, który od początku odbywał się w Poznaniu, to wielki sukces Łodzi. W minionych latach, przy różnych personalnych perturbacjach, albo traciła prestiżowe festiwale, albo obniżała ich rangę przez niewłaściwą obsadę dyrektorskich foteli. Teraz to się zmienia.

– Szósta edycja PGNiG Transatlantyk Festival to ważna premiera: po raz pierwszy impreza odbywa się w Łodzi, stolicy polskiego filmu – powiedział „Rzeczpospolitej” Jan A.P. Kaczmarek, dyrektor i twórca PGNiG Transatlantyk Festival. – Od 23 do 30 czerwca widzowie będą mieli szansę obejrzeć najważniejsze premiery prestiżowych festiwali – Cannes, Sundance czy Berlinale. Poza hitami przedstawimy szeroką panoramę ambitnego kina światowego oraz tytuły często niedostępne w regularnej dystrybucji. Zarówno przez program filmowy, jak i edukacyjny chcemy stworzyć platformę wymiany poglądów i inspirować do dyskusji na najbardziej aktualne tematy społeczne – a takim jest na pewno obecny kryzys migracyjny w Europie.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Archiwum
Znaleźć sposób na nierówną walkę z korkami
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Archiwum
W Kujawsko-Pomorskiem uczą się od gwiazd Doliny Krzemowej
Archiwum
O finansach samorządów na Europejskim Kongresie Samorządów
Archiwum
Pod hasłem #LubuskieChallenge – Łączy nas przyszłość
Archiwum
Nie można zapominać o ogrodach, bo dzięki nim żyje się lepiej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama