Szczecin wspiera polsko-niemiecki biznes

materiały prasowe

Chcesz nawiązać nowe kontakty handlowe z firmami z Niemiec, otworzyć biznes za granicą? Zaprezentować swoje usługi, zostać podwykonawcą lub zleceniodawcą niemieckiej firmy?

Weź udział w trzeciej już szczecińskiej Giełdzie Kooperacji, która w tym roku odbędzie się 21 listopada w ramach Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej! Do tej pory zarejestrowało się już ponad 100 firm z obu krajów.

To ważny element Konferencji Współpracy, która zainauguruje tegoroczną edycję imprezy. Wydarzenie będzie poświęcona przede wszystkim formom współpracy na rzecz rozwoju Transgranicznego Regionu Metropolitalnego Szczecina i tematyce finansowania wspólnych projektów. Oprócz wykładów na temat relacji gospodarczych, planów inwestycyjnych i sposób pozyskiwania funduszy, uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w Panelu Merytorycznym. To niezwykle istotne przedsięwzięcie, w które zaangażowali się specjaliści z dziedziny biznesu, gospodarki i polityki z Polski i Niemiec. Dyskusje z ekspertami na forum i rozmowy indywidualne w ramach Biznesowej Platformy Komunikacji mają być teoretycznym wstępem do działań praktycznych, czyli sprawnego wejścia polskich firm na rynek niemiecki.

Wspomniana już Giełda Kooperacji ma formułę spotkań networkingowych (Speed Business Meeting). Pozwoli przedsiębiorcom na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, przedstawienie oferty swojej firmy oraz wymianę materiałów reklamowych, broszur, katalogów i wizytówek pomiędzy dostawcami, odbiorcami, dystrybutorami czy inwestorami.

W trakcie Giełdy każdy przedsiębiorca otrzyma możliwość przeprowadzenia rozmowy z innym przedsiębiorcą z Polski lub Niemiec, ale także będzie miał możliwość spotkać ekspertów, przedstawicieli zarówno administracji publicznej, jak i organizacji wspierających rozwój przedsiębiorczości w obu krajach. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich uczestników rynku, zarówno tych, którzy działają na rynku lokalnym, krajowym, jak i zagranicznym.

– Naszym nadrzędnym celem jest pokazanie Szczecina jako miasta, w którym kontakty gospodarcze między Polską a Niemcami sprzyjają nowym projektom i partnerstwu. Wydarzenie pozwoli na umocnienie pozycji przedsiębiorstw lokalnych oraz ich ekspansję na rynek niemiecki, pomoże w nawiązaniu nowych kontaktów handlowych, pozwoli na wymiany dobrych praktyk i podkreśli atrakcyjność inwestycyjną regionu. – mówi Piotr Krzystek, prezydent Miasta Szczecina.

Speed Business Meeting będzie składał się z 3 sesji rozmów, każda po 20 minut, w grupach dziesięcioosobowych. Po ok. 20 minutach i wymianie wizytówek z uczestnikami każdy przejdzie do kolejnej grupy, zgodnie z przedstawionym na wstępie indywidualnym harmonogramem. Dla wygody i komfortu uczestników do dyspozycji gości dostępni będą tłumacze polsko – niemieccy.

– Zależy nam na stworzeniu bezpośredniej płaszczyzny do wymiany myśli między przedsiębiorcami z Polski i Niemiec. Biznes to relacje. Wiemy, że bezpośrednie spotkania i możliwości rozmowy, złapania tego pierwszego kontaktu, dają najwięcej rezultatów w postaci udanych projektów biznesowych – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. – Giełda Kooperacji cieszy się dużym zainteresowaniem, w zeszłym roku wzięło w niej udział prawie stu przedsiębiorców z obu krajów.

Giełdę poprowadzi Polsko – Niemiecka Izba Przemysłowo – Handlowa (AHK Polska) wspólnie z Agencją Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. Aby wziąć w niej udział należy zarejestrować się za pomocą strony internetowej poświęconej wydarzeniu www.dwpn.eu lub formularza przesłanego na adres dwpn@um.szczecin.pl lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej dostępnej w sklepie play dla systemów IOS i android.

Mogą Ci się również spodobać

Wadim Tyszkiewicz: Widmo zemsty na samorządach

Proces odbierania kompetencji lokalnym władzom już się zaczął – przekonuje Wadim Tyszkiewicz, senator i ...

Inteligentne budynki zagrożone cyberatakami

Smart buildings, jeden z kluczowych elementów ekosystemu inteligentnych miast, mogą stać się ofiarą hakerów ...

Zainwestuj w Toruniu – przegląd oferty inwestycyjnej

Miasto Toruń przygotowało w tym roku bogatą ofertę nieruchomości inwestycyjnych. Duże tereny inwestycyjne, działki ...

Zamieszanie z tramwajem dla stolicy

Przeciąga się finalizacja kontraktu na dostawę 213 pojazdów dla Tramwajów Warszawskich.

Rok zielonych inwestycji we Wrocławiu

Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu podsumowuje 2019 rok. Ma się czym pochwalić. Powstało 19 ...

Wojciech Federczyk: Kreatywni urzędnicy poszukiwani

Innowacją może być wdrożenie rozwiązań, dzięki którym proces rozpoznawania spraw obywateli jest krótszy - ...