Słupsk chce tworzyć przyjazne środowisko pracy

Urząd Miejski w Słupsku, jako pierwszy samorząd w Polsce, dołączył do sygnatariuszy Karty Różnorodności.

Równe traktowanie oraz wdrożenie polityki zarządzania różnorodnością w miejscu pracy, w tym m.in. w rekrutacji, dostępie do szkoleń i awansów, w wynagrodzeniach, czy w godzeniu obowiązków zawodowych z życiem prywatnym i rodzinnym, gwarantuje pracownikom Urzędu Miejskiego w Słupsku Karta Różnorodności, którą dotychczas podpisało w Polsce prawie 140 pracodawców. Wśród nich jest słupski magistrat, który podpisał kartę jako pierwszy samorząd w kraju podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności pod patronatem „Rzeczpspolitej”.

– Bardzo mi zależy, abyśmy mogli wdrażać w urzędzie standardy, które obowiązują u najlepszych pracodawców w Polsce i na świecie – deklaruje Robert Biedroń, prezydent Słupska, który liczy, że do inicjatywy dołączą słupskie firmy oraz inne samorządy w Polsce.

Takie nadzieje ma także Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB), które koordynuje obchody Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności.

– Bardzo się cieszymy, że istota zarządzania różnorodnością i przeciwdziałania dyskryminacji zaczyna być zauważana nie tylko przez biznes, ale także jednostki samorządowe – twierdzi Mirella Panek–Owsiańska, prezeska FOB. Jak zaznacza Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna FOB i koordynatorka programu Karta Różnorodności, wprowadzanie zarządzania różnorodnością i działań antydyskryminacyjnych w samorządach jest szczególnie ważne, nie tylko dlatego, że są to często jedni z większych regionalnych pracodawców, zatrudniający kilkuset czy nawet kilka tysięcy pracowników w jednostkach zależnych. Osób różnej płci, wieku czy wyznania.

– Uwzględnienie różnorodnych cech i potrzeb zatrudnionych tam osób przyniesie korzyści nie tylko zatrudnionym. To bardzo ważne także dla lokalnego środowiska – podkreśla Strzelczak.

Mogą Ci się również spodobać

Festiwal Trans/Misje: Aktorzy zagrają mocnego punk rocka

Międzynarodowy Festiwalu Trans/Misje w Rzeszowie (27-30 sierpnia) to ostatnia wielka teatralna prezentacja w finale ...

Śmieci pod czujnym okiem gminy

Władze samorządowe będą musiały same określić zasady kontroli segregacji odpadów. Wcześniej planował to zrobić ...

Burmistrz Podkowy Leśnej: Jesteśmy skazani na współpracę

Zabieranie pieniędzy samorządom studzi inwestycje i hamuje rozwój - mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy ...

Gdzie najlepiej aktywnie spędzić wakacje

Nowego blasku nabrały mariny, przybyło tras rowerowych czy możliwości wypraw Kanałem Augustowskim.

Podkarpackie stawia na zaawansowane technologie

Aeropolis, przemysłowa dzielnica zarządzana przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego wypełniła się fabrykami. Gminy zbroją ...

Wojewoda utrącił jedną z priorytetowych inicjatyw władz Warszawy

Warszawska uchwała krajobrazowa może trafić do kosza. Wojewoda mazowiecki zakwestionował jej ważność. Władze Warszawy ...