Podobne rozwiązania są też w innych miastach. - Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku uruchomił swoją mapę komunikacyjną (Mapa Tram&Bus Online) w 2021 roku. Daliśmy pasażerom przede wszystkim możliwość samodzielnego sprawdzenia gdzie znajduje się autobus lub tramwaj, na który czekają. Narzędzie to dostępne jest na stronie internetowej oraz w aplikacji - przekazała Dagmara Szajda, z Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.
Warszawa: Jak trafić do jednego z 79 parków
W stolicy jest 79 parków o łącznej powierzchni ok. 762 ha oraz 12 rezerwatów przyrody. Niektóre są zamknięte dla pieszych, ale większość terenów przyrodniczych można zwiedzać korzystając z wyznaczonych szlaków. W sąsiedztwie jest Las Kabacki, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie oraz Kampinoski Park Narodowy.
Czytaj więcej
Rozmachu nie ma, ale nie będzie się też czego wstydzić – tak w skrócie można podsumować planowane w tym roku przez lokalne władze inwestycje.
Warszawska mapa zachęca do odwiedzenia terenów zielonych stolicy z wykorzystaniem transportu publicznego. Zaznaczone na niej zostały zielone przystanki, które znajdują się przy ciekawych i wyjątkowych przyrodniczo miejscach. W sumie tzw. Zielona Mapa prezentuje aż 50 takich wyjątkowych lokalizacji. Każda z nich jest dokładnie opisana – poza charakterystyką „zielonych przystanków” podano także informacje na temat m.in. wyjątkowych okazów flory i fauny, które występują w poszczególnych miejscach.
„Nazwy warszawskich przystanków nie zawsze są tożsame z nazwami parków czy rezerwatów, przy których się znajdują. Nie zawsze wiadomo gdzie wysiąść, aby szybko dotrzeć np. do lasu” - przekazał stołeczny ratusz.