Aktualizacja: 21.11.2024 12:57 Publikacja: 17.03.2024 21:09
Stary Rynek w Poznaniu
Foto: Adobe Stock
Nasza obecności w Unii Europejskiej miała ogromny wpływ na przyspieszenie tempa lokalnego rozwoju – oceniają samorządowcy w specjalnej ankiecie Życia Regionów. Dzięki funduszom UE i wielomiliardowym inwestycjom udało się nadrobić zapóźnienia infrastrukturalne, co w bardzo wyraźny sposób podniosło jakość życia mieszkańców.
Trwa realizacja największej inwestycji w obszarze zdrowia w historii samorządu województwa. Na placu budowy wmurowano kamień węgielny. Nowy szpital przyjmie pierwszych pacjentów w 2028 roku.
Ponad 12 milionów dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymała gmina Kraków na poszukiwania wód geotermalnych. Pieniądze te sfinansują odwiert badawczy w Przylasku Rusieckim. Miasto nie przystąpi do prac od razu, ale krakowianie już marzą o ogrzewaniu mieszkań wodą geotermalną i kąpielach w gorących źródłach...
Komunalna spółka Wrocławskie Mieszkania planuje remont 11 podwórek w różnych częściach miasta, w tym na Karłowicach i Kleczkowie. Powstaną nowe place zabaw i boiska, będzie bardziej zielono. Miasto wyda na ten cel blisko 50 mln zł.
Zadaszony parkiet w Parku Szymańskiego na warszawskiej Woli. W najbliższą sobotę – kolejna edycja dzielnicowej potańcówki. Podobne imprezy organizowane są nie tylko w Warszawie, ale też w innych miastach, a także na wsiach.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Po raz pierwszy w okresie wakacyjnym miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli skorzystać ze ślizgawek na Lodowisku Chwiałka w Poznaniu. Poślizgać się można też w Sosnowcu – na Stadionie Zimowym Zagłębiowskiego Parku Sportowego ArcelorMittal.
Sejmowa Komisja Zdrowia opowiedziała się za odrzuceniem wotum nieufności wobec minister zdrowia Izabeli Leszczyny. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja z udziałem posłów opozycji.
Gdyby PiS miał polityka charyzmatycznego jak Przemysław Czarnek, nieuwikłanego w osiem lat rządów PiS jak Karol Nawrocki i lubianego przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego jak Mariusz Błaszczak, kandydata tej partii na prezydenta znalibyśmy pewnie od wielu tygodni.
W kwestii cyberbezpieczeństwa jesteśmy świadkami próby legitymizacji kontrowersyjnych instytucji prawnych rzekomymi wymogami unijnymi. To przykład tzw. goldplatingu – mówi prof. Tomasz Siemiątkowski, adwokat.
Zamieszanie wokół wyboru kandydata PiS na prezydenta to skutek wewnętrznych sporów i podziałów w partii. Nie pojawił się dotychczas kandydat, wokół którego większość działaczy partyjnych byłaby się w stanie zjednoczyć. Wydaje się jednak, że minister Czarnek ma największe szanse – mówi dr Jacek Kucharczyk, prezes Instytutu Spraw Publicznych.
- Przygotowaliśmy 10 punktów programowych, które są odpowiedzią na dobrze zdiagnozowane problemy sądownictwa. Zostały one przedyskutowane zarówno w środowisku sędziowskim, jak i wśród organizacji pozarządowych. Planujemy wdrażać te rozwiązania w latach 2025–2026 - powiedział w czwartek minister sprawiedliwości Adam Bodnar.
- Na dziś tych kandydatów jest więcej niż dwóch - mówił w rozmowie z TVN24 były wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, pytany o wybór kandydata PiS na prezydenta.
Skoro jednak odłożyliśmy na bok model urzędu sędziego jako korony zawodów prawniczych i postawiliśmy na KSSiP, to chociaż zasilajmy wymiar sprawiedliwości świeżą krwią w sposób sprawny, w przewidywalnej procedurze.
Nie wiadomo do końca, kto poprowadzi socjaldemokratów do wyborów na początku przyszłego roku. Obecny kanclerz czy jego minister obrony Boris Pistorius?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas