Aktualizacja: 28.01.2025 03:27 Publikacja: 18.12.2022 19:44
W górach wszystko gotowe. Na gości czekają nie tylko stoki i wyciągi narciarskie, ale też pensjonaty i hotele, a także bary i restauracje
Foto: shutterstock
Inflacja nie odpuszcza. Ceny towarów i usług były w listopadzie o 17,5 proc. wyższe niż przed rokiem. A to pewnie nie koniec wzrostu, bo po nowym roku przestanie działać większość elementów tzw. tarcz antyinflacyjnych. Ekonomiści spodziewają się, że inflacja może przebić poziom 20 proc. A nawet jeśli tak się nie stanie, to wysokie zwyżki cen jeszcze długo będą pustoszyć budżety domowe.
To, co się dzieje, przekłada się także na wzrost cen za wyjazdy turystyczne. Mocno odczują to osoby, które w rozpoczętym właśnie sezonie zimowym planują wyjazdy świąteczno-noworoczne i na szkolne ferie zimowe. Wyższe rachunki za prąd i ogrzewanie podbiły ceny za noclegi w pensjonatach i hotelach. W górę poszły ceny posiłków w barach i restauracjach. Droższy będzie też sam dojazd, bo znacznie wyższe niż przed rokiem są ceny paliw. Więcej trzeba też zapłacić za karnety na wyciągach, przede wszystkim dlatego, że mocno wzrosły koszty przygotowania i utrzymania stoków narciarskich. Zdrożało paliwo do ratraków i prąd zużywany przez wyciągi i koleje narciarskie. Znacznie więcej niż przed rokiem kosztuje też sztuczne naśnieżanie stoków.
Wrocław skutecznie integruje sektor R&D z lokalną społecznością akademicką. Jest to jeden z głównych czynników sukcesu regionu i miasta, w którym działa co dziewiąte krajowe centrum badań i rozwoju.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Choć w Polsce nie brakuje sieci obecnych w każdej miejscowości, to jednocześnie wciąż dobrze trzymają się te o zasięgu wyłącznie lokalnym. Mogą liczyć na swoich lokalnych klientów.
Masz mały biznes, ale nie wiesz, jak zdobywać klientów? A może dopiero zaczynasz i chcesz dowiedzieć się, co zrobić, aby twój startup zaistniał w sieci? Przychodzę z pomysłami, które pomogą Ci osiągnąć sukces!
Już 9000 franczyzobiorców prowadzi swoje lokalne biznesy pod szyldem Żabki. Do sieci dołączył właśnie 9000. przedsiębiorca, który zarządza sklepem w Kosinie (woj. podkarpackie), liczącej mniej niż 4000 mieszkańców.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
To może być bardzo dobry rok dla regionalnych lotnisk w Polsce. Już pierwsze miesiące przyniosły znaczący wzrost frekwencji. Teraz oczekuje się, że wakacje ugruntują ten korzystny trend.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Dzieci z pięciu województw (kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie) zaczynają w poniedziałek ferie. A to oznacza, że już w sobotę część z nich wyruszy, by wypoczywać poza miejscem zamieszkania. Według badania Polskiej Organizacji Turystycznej chęć wyjazdu w tym czasie deklaruje co drugi dorosły Polak. Sprawdziliśmy, ile wydadzą ci, którzy wybiorą się na narty.
W tym sezonie zimowym w słowackim ośrodku narciarskim Bachledka Ski & Sun zacznie działać nowa, sześcioosobowa kolejka z osłoną.
O 19 procent więcej niż w zeszłym roku trzeba zapłacić za nocleg ze śniadaniem w trzygwiazdkowm hotelu w Szklarskiej Porębie, a o 29 procent w Szczyrku. W kwaterach prywatnych ceny rosną jeszcze bardziej. Na tym tle zaskakuje Zakopane, tam ceny są niższe nawet o 50 procent - wynika z analizy rankomat.pl.
Spowolnienie na rynku dóbr luksusowych sprawia, że czołowe marki poszukują dla siebie nowych, lukratywnych nisz. Czy okażą się tak atrakcyjne jak chcieliby tego potentaci branży luksusowej?
Lindsey Vonn w tym tygodniu wznowi treningi z alpejską reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Już w grudniu może wrócić do startów w zawodach Pucharu Świata.
Ten rok zamkniemy 50-procentowym wzrostem. W kolejnych latach zamierzamy utrzymać podobne tempo rozwoju – mówi prezes biura podróży Nekera Maciej Nykiel. Firma podsumowała właśnie swój piąty sezon.
Alpejski Puchar Świata zaczyna się w ten weekend. Październikowy termin giganta w Sölden od lat budzi wątpliwości, ale ważniejszy jest biznes.
Zmiany klimatu sprawiły, że funkcjonowanie zawiesza kolejny europejski ośrodek narciarski. Jeden z najstarszych ośrodków tego typu we Francji w tym sezonie nie zostanie otwarty. Powodem jest brak śniegu, a także problemy finansowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas