Tym razem ogłoszono ranking istotny i optymistyczny dla Podkarpacia, dotyczący wyższych uczelni i ich poziomu nauczania. I tak administracja w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej to najlepszy kierunek studiów w Polsce i na Podkarpaciu wśród uczelni niepublicznych – wynika z najnowszego rankingu kierunków studiów przygotowanego przez miesięcznik „Perspektywy”.

W zestawieniu znalazły się także prowadzone przez WSPiA studia na kierunku prawo. I nie ma tu żadnego podstępu. Uczelnia od lat inwestuje w sukces. Udało się jej zbudować doskonałą własną kadrę naukową. To naprawdę wybitni specjaliści z różnych dziedzin prawa, obok nich: sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, policjanci i przedstawiciele biznesu. Dla każdego coś dobrego.

Nic tak nie przyciąga młodego, spragnionego wiedzy człowieka jak wykład kogoś interesującego, kogo można zobaczyć i posłuchać w telewizji. Czasy wykładów na wydziałach prawa, z których się uciekało lub tylko wpisywało na listę, już minęły. Dziś pusta sala świadczy o jakości wykładowcy. A to przekłada się na jakość uczelni.

Obok słynnego na całą Polskę pomnika Czynu Rewolucyjnego, kolorowego centrum miasta, szerokiej obwodnicy i pięknie odrestaurowanego rynku to kolejny powód, by tam zamieszkać. A że prawo przez lata nie traci na popularności, to z nadzieją można patrzeć też na przyszłość kancelarii prawnych funkcjonujących już dziś w mieście. Oby tylko wraz ze wzrostem poziomu i konkurencji przybyło im też wielu dobrych i zamożnych klientów. Bez nich nawet najlepsze oceny na niewiele się zdadzą.