Zamieszkać w dawnym akademiku

W Elblągu i w Olsztynie przybędzie czynszówek. Trwają adaptacje dawnych obiektów szkolnych.

W Elblągu mieszkania zarządzanie przez TBS powstaną w d. budynku Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich, nieużywanym od trzech lat. – Radni zgodzili się przekazać aportem na rzecz ETBS część obiektu. Powstanie w nim 41 mieszkań o pow. 31–114 mkw. Dwa lokale będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi Joanna Urbaniak, rzeczniczka prezydenta Elbląga.

Trwają prace adaptacyjne. M.in. pomieszczenia zostaną przebudowane na lokale mieszkalne, powstaną piwnice czy klatki schodowe, wymienione zostaną okna, drzwi, zamontowane będą windy. Prace pochłoną ok. 2,3 mln zł, a mają się zakończyć do końca lutego. – Powstałe mieszkania będą lokalami wynajmowanymi na zasadach ETBS – tłumaczy Urbaniak. Dodaje, że zainteresowani będą partycypować w kosztach realizacji lokali w wysokości 15 proc. ich wartości.

O mieszkania mogą starać się osoby, które nie mają tytułu własności innego lokalu mieszkalnego i mają stały dochód. Nabór wniosków Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Zasób mieszkań komunalnych zwiększy się też w Olsztynie. – Miasto kupiło od Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego dawny akademik. Powstanie tam 28 lokali – informuje Patryk Pulikowski z Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego olsztyńskiego ratusza.

W Olsztynie na lokal komunalny czeka 47 rodzin zakwalifikowanych przez Społeczną Komisję do Spraw Mieszkań Komunalnych. —

Mogą Ci się również spodobać

Mazowsze i stolica oddzielnie?

Partia rządząca ma kolejny pomysł na zmiany na mapie administracyjnej kraju. Samorządowcy uważają, że ...

Partnerstwa publiczno-prywatne – szansa na szybki rozwój miast

Prywatne przedsiębiorstwa zaawansowane technologicznie na co dzień zajmują się innowacyjnymi rozwiązaniami dla konsumentów i ...

Art Naif Festiwal: Sztuka naiwna z sześciu kontynentów

W Katowicach ruszył Art Naif Festiwal. W Galerii Szyb Wilson można oglądać prace 400 ...

Dobre prognozy dla Synergic na 2020 rok

Synergic: przyczajony tygrys branży OOH świętuje 5 lat obecności na konkurencyjnym rynku reklamy zewnętrznej ...

500+: Rodziny dostają pieniądze bez kłopotu

Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się realizacji rządowego programu Rodzina 500+ i uważa, że samorządy ...

Dwa kroki do przodu, jeden w tył

Poparcie społeczne dla walki ze smogiem kończy się w chwili, gdy okazuje się, że ...