Wyniki Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2019

Miasta na prawach powiatu

Pozycja w rankinguNazwa gminyPunktacja w kategorii: Trwałość ekonomiczno-finansowaPunktacja w kategorii: Trwałość społecznePunktacja w kategorii: Trwałość środowiskowa Punktacja w kategorii: Jakość zarządzania i współpracaPunktacja łączna
1Sopot8.7921.4913.215.549.00
2Rybnik12.7116.2511.506.546.95
3Zielona Góra9.8517.9710.757.045.56
4Bydgoszcz7.8614.6515.847.045.34
5Poznań6.8418.2710.289.044.38
6Gdańsk7.7817.129.2610.044.16
7Białystok11.7817.637.667.044.07
8Nowy Sącz11.8614.929.537.543.81
9Wrocław6.6920.658.777.543.61
10Dąbrowa Górnicza7.2816.5512.557.043.38
11Gliwice9.4216.148.858.042.41
12Kraków5.2218.1310.428.542.27
13Krosno7.9716.2712.815.042.05
14Lublin8.0817.347.868.541.78
15Szczecin6.9717.510.756.541.72
16Rzeszów8.4216.439.137.541.48
17Katowice6.5119.899.515.541.41
18Gdynia5.9216.5610.128.541.10
19Bielsko-Biała7.4416.39.637.540.87
20Kalisz6.8017.469.427.040.67
21Toruń6.7416.278.639.040.64
22Olsztyn9.0315.368.577.039.96
23Koszalin5.6317.779.556.038.96
24Łódź4.2618.827.377.537.96
25Konin8.6917.005.566.537.74
26Ruda Śląska7.8314.269.516.037.59
27Częstochowa5.0316.049.027.537.59
28Sosnowiec7.0716.179.165.037.39
29Ostrołęka8.4516.806.225.536.97
30Zamość7.7616.238.114.536.60
31Leszno6.0214.779.525.035.31
32Piekary Śląskie7.2314.269.304.535.29
33Świnoujście14.6914.534.851.035.07
34Piotrków Trybunalski5.1813.449.437.035.05
35Jelenia Góra9.1012.406.056.534.05
36Legnica4.2915.785.137.532.70
37Kielce4.5212.667.268.032.44
38Wałbrzych 4.7512.506.158.531.90
39Opole9.0113.766.451.030.23
40Zabrze3.4514.905.486.029.83
41Płock10.5711.685.211.028.47
42Żory8.9811.237.041.028.25
43Grudziądz5.6112.535.253.526.89
44Suwałki8.5812.234.611.026.42
45Gorzów Wielkopolski9.2410.285.771.026.29
46Siemianowice Śląskie8.099.885.951.024.92
47Chorzów8.0210.874.701.024.59
48Bytom7.649.336.501.024.48
49Tychy7.1411.234.771.024.14
50Łomża7.9210.414.631.023.95
51Skierniewice6.5710.635.741.023.94
52Siedlce7.6711.333.921.023.93
53Jastrzębie-Zdrój7.169.695.071.022.92
54Słupsk6.0911.224.451.022.76
55Chełm6.7010.204.201.022.10
56Biała Podlaska7.749.313.981.022.04
57Jaworzno6.089.694.731.021.50
58Tarnów4.9410.794.521.021.25
59Świętochłowice5.889.124.871.020.87
60Elbląg5.719.404.461.020.57
61Tarnobrzeg3.4911.774.131.020.40
62Przemyśl5.709.633.811.020.15
63Włocławek5.119.693.931.019.73
64Radom3.538.834.261.017.62
65Mysłowice3.499.173.671.017.33

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Teraz Kopenhaga, potem Lwów

Nowe, 11. stałe połączenie uruchamia od 1 kwietnia 2019 roku Port Lotniczy 
Szczecin-Goleniów. Tym ...

Krajobraz z Żelazkiem

Pod okiem konserwatora zabytków na mapę Poznania wróciła właśnie rozebrana w 2011 roku kamienica ...

Rusza walka o dłuższy wakacyjny sezon

Mieszkańcy nadmorskich miejscowości nie chcą zarabiać tylko przez parę miesięcy w roku. Marzy im ...

Konferencje nad morzem

Dolina Charlotty to nie tylko komfortowy hotel między Ustką a Słupskiem oraz miejsce Festiwalu Legend ...

To nie Warszawa ma decydować

Potrzeby mieszkańców najlepiej znają ich samorządowcy - mówi Domicela Kopaczewska, z-ca prezydenta Włocławka.

Handlowe życie na niepewnym gruncie

Targowiska przyciągały kupujących w czasach PRL, przyciągają i dziś, w dobie hipermarketów i galerii handlowych. Samorządy zapewniają o wsparciu ...