Wyniki Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2019

Miasta na prawach powiatu

Pozycja w rankinguNazwa gminyPunktacja w kategorii: Trwałość ekonomiczno-finansowaPunktacja w kategorii: Trwałość społecznePunktacja w kategorii: Trwałość środowiskowa Punktacja w kategorii: Jakość zarządzania i współpracaPunktacja łączna
1Sopot8.7921.4913.215.549.00
2Rybnik12.7116.2511.506.546.95
3Zielona Góra9.8517.9710.757.045.56
4Bydgoszcz7.8614.6515.847.045.34
5Poznań6.8418.2710.289.044.38
6Gdańsk7.7817.129.2610.044.16
7Białystok11.7817.637.667.044.07
8Nowy Sącz11.8614.929.537.543.81
9Wrocław6.6920.658.777.543.61
10Dąbrowa Górnicza7.2816.5512.557.043.38
11Gliwice9.4216.148.858.042.41
12Kraków5.2218.1310.428.542.27
13Krosno7.9716.2712.815.042.05
14Lublin8.0817.347.868.541.78
15Szczecin6.9717.510.756.541.72
16Rzeszów8.4216.439.137.541.48
17Katowice6.5119.899.515.541.41
18Gdynia5.9216.5610.128.541.10
19Bielsko-Biała7.4416.39.637.540.87
20Kalisz6.8017.469.427.040.67
21Toruń6.7416.278.639.040.64
22Olsztyn9.0315.368.577.039.96
23Koszalin5.6317.779.556.038.96
24Łódź4.2618.827.377.537.96
25Konin8.6917.005.566.537.74
26Ruda Śląska7.8314.269.516.037.59
27Częstochowa5.0316.049.027.537.59
28Sosnowiec7.0716.179.165.037.39
29Ostrołęka8.4516.806.225.536.97
30Zamość7.7616.238.114.536.60
31Leszno6.0214.779.525.035.31
32Piekary Śląskie7.2314.269.304.535.29
33Świnoujście14.6914.534.851.035.07
34Piotrków Trybunalski5.1813.449.437.035.05
35Jelenia Góra9.1012.406.056.534.05
36Legnica4.2915.785.137.532.70
37Kielce4.5212.667.268.032.44
38Wałbrzych 4.7512.506.158.531.90
39Opole9.0113.766.451.030.23
40Zabrze3.4514.905.486.029.83
41Płock10.5711.685.211.028.47
42Żory8.9811.237.041.028.25
43Grudziądz5.6112.535.253.526.89
44Suwałki8.5812.234.611.026.42
45Gorzów Wielkopolski9.2410.285.771.026.29
46Siemianowice Śląskie8.099.885.951.024.92
47Chorzów8.0210.874.701.024.59
48Bytom7.649.336.501.024.48
49Tychy7.1411.234.771.024.14
50Łomża7.9210.414.631.023.95
51Skierniewice6.5710.635.741.023.94
52Siedlce7.6711.333.921.023.93
53Jastrzębie-Zdrój7.169.695.071.022.92
54Słupsk6.0911.224.451.022.76
55Chełm6.7010.204.201.022.10
56Biała Podlaska7.749.313.981.022.04
57Jaworzno6.089.694.731.021.50
58Tarnów4.9410.794.521.021.25
59Świętochłowice5.889.124.871.020.87
60Elbląg5.719.404.461.020.57
61Tarnobrzeg3.4911.774.131.020.40
62Przemyśl5.709.633.811.020.15
63Włocławek5.119.693.931.019.73
64Radom3.538.834.261.017.62
65Mysłowice3.499.173.671.017.33

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Życie w cieniu szybu

Górnicze osiedle Nikiszowiec w Katowicach liczy ponad sto lat. Drzemie w nim potencjał społeczny ...

Rysunek to nie tylko linie na papierze

14 czerwca otwarte zostało Triennale Rysunku Wrocław 2019. To jedna z najdłużej istniejących imprez ...

Samorządy mogą zostać skazane wyłącznie na duże banki

Po likwidacji PBS Sanok i stratach samorządów niektórzy szefowie banków komercyjnych proponują zakaz lokowania ...

Miody rządzą na Pomorzu

Po dziesięciu latach pracy i mieszkania w dużym mieście 
wraz z mężem zdecydowaliśmy się ...

W rękawiczkach za kierownicą. Jak urzędy chronią przed epidemią

W niektórych miastach mieszkańcom wchodzącym do urzędu dezynfekowane są ręce, a kierowcy komunikacji miejskiej ...