Wyniki Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2019

Miasta na prawach powiatu

Pozycja w rankinguNazwa gminyPunktacja w kategorii: Trwałość ekonomiczno-finansowaPunktacja w kategorii: Trwałość społecznePunktacja w kategorii: Trwałość środowiskowa Punktacja w kategorii: Jakość zarządzania i współpracaPunktacja łączna
1Sopot8.7921.4913.215.549.00
2Rybnik12.7116.2511.506.546.95
3Zielona Góra9.8517.9710.757.045.56
4Bydgoszcz7.8614.6515.847.045.34
5Poznań6.8418.2710.289.044.38
6Gdańsk7.7817.129.2610.044.16
7Białystok11.7817.637.667.044.07
8Nowy Sącz11.8614.929.537.543.81
9Wrocław6.6920.658.777.543.61
10Dąbrowa Górnicza7.2816.5512.557.043.38
11Gliwice9.4216.148.858.042.41
12Kraków5.2218.1310.428.542.27
13Krosno7.9716.2712.815.042.05
14Lublin8.0817.347.868.541.78
15Szczecin6.9717.510.756.541.72
16Rzeszów8.4216.439.137.541.48
17Katowice6.5119.899.515.541.41
18Gdynia5.9216.5610.128.541.10
19Bielsko-Biała7.4416.39.637.540.87
20Kalisz6.8017.469.427.040.67
21Toruń6.7416.278.639.040.64
22Olsztyn9.0315.368.577.039.96
23Koszalin5.6317.779.556.038.96
24Łódź4.2618.827.377.537.96
25Konin8.6917.005.566.537.74
26Ruda Śląska7.8314.269.516.037.59
27Częstochowa5.0316.049.027.537.59
28Sosnowiec7.0716.179.165.037.39
29Ostrołęka8.4516.806.225.536.97
30Zamość7.7616.238.114.536.60
31Leszno6.0214.779.525.035.31
32Piekary Śląskie7.2314.269.304.535.29
33Świnoujście14.6914.534.851.035.07
34Piotrków Trybunalski5.1813.449.437.035.05
35Jelenia Góra9.1012.406.056.534.05
36Legnica4.2915.785.137.532.70
37Kielce4.5212.667.268.032.44
38Wałbrzych 4.7512.506.158.531.90
39Opole9.0113.766.451.030.23
40Zabrze3.4514.905.486.029.83
41Płock10.5711.685.211.028.47
42Żory8.9811.237.041.028.25
43Grudziądz5.6112.535.253.526.89
44Suwałki8.5812.234.611.026.42
45Gorzów Wielkopolski9.2410.285.771.026.29
46Siemianowice Śląskie8.099.885.951.024.92
47Chorzów8.0210.874.701.024.59
48Bytom7.649.336.501.024.48
49Tychy7.1411.234.771.024.14
50Łomża7.9210.414.631.023.95
51Skierniewice6.5710.635.741.023.94
52Siedlce7.6711.333.921.023.93
53Jastrzębie-Zdrój7.169.695.071.022.92
54Słupsk6.0911.224.451.022.76
55Chełm6.7010.204.201.022.10
56Biała Podlaska7.749.313.981.022.04
57Jaworzno6.089.694.731.021.50
58Tarnów4.9410.794.521.021.25
59Świętochłowice5.889.124.871.020.87
60Elbląg5.719.404.461.020.57
61Tarnobrzeg3.4911.774.131.020.40
62Przemyśl5.709.633.811.020.15
63Włocławek5.119.693.931.019.73
64Radom3.538.834.261.017.62
65Mysłowice3.499.173.671.017.33

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Ubiegłoroczna edycja krakowskich targów

W Krakowie rozpoczyna się święto książki

24 października rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. To już 23. edycja tego ...

Kielce: najpierw budżet na przyszły rok, potem może referendum

Najwcześniej w styczniu kieleccy radni zajmą się wnioskiem w sprawie referendum dotyczącego odwołania prezydenta ...

Autobus za darmo. Tak miasta próbują radzić sobie ze smogiem

Zimą tradycyjnie smog zaczyna być znacznie bardziej dotkliwy niż przez pozostałą część roku. Samorządy ...

Fundusz Wsparcia Kultury: listy wciąż nie ma, ale cięcia są

Nadal nie znamy listy beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury, który wzbudził kontrowersje wysokimi dotacjami dla ...

Społecznicy znów w akcji

Do 30 sierpnia potrwa nabór wniosków w kolejnej edycji programu „Społecznik” realizowanego przez Województwo ...

Wydawało się, że Polska już rozwiązała ten problem. Niestety, nie

Wiosną ruszy nowy nabór do programu usuwania azbestu. Zdaniem samorządowców potrzebne jest jednak radykalne ...