Wyniki Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2019

Miasta na prawach powiatu

Pozycja w rankinguNazwa gminyPunktacja w kategorii: Trwałość ekonomiczno-finansowaPunktacja w kategorii: Trwałość społecznePunktacja w kategorii: Trwałość środowiskowa Punktacja w kategorii: Jakość zarządzania i współpracaPunktacja łączna
1Sopot8.7921.4913.215.549.00
2Rybnik12.7116.2511.506.546.95
3Zielona Góra9.8517.9710.757.045.56
4Bydgoszcz7.8614.6515.847.045.34
5Poznań6.8418.2710.289.044.38
6Gdańsk7.7817.129.2610.044.16
7Białystok11.7817.637.667.044.07
8Nowy Sącz11.8614.929.537.543.81
9Wrocław6.6920.658.777.543.61
10Dąbrowa Górnicza7.2816.5512.557.043.38
11Gliwice9.4216.148.858.042.41
12Kraków5.2218.1310.428.542.27
13Krosno7.9716.2712.815.042.05
14Lublin8.0817.347.868.541.78
15Szczecin6.9717.510.756.541.72
16Rzeszów8.4216.439.137.541.48
17Katowice6.5119.899.515.541.41
18Gdynia5.9216.5610.128.541.10
19Bielsko-Biała7.4416.39.637.540.87
20Kalisz6.8017.469.427.040.67
21Toruń6.7416.278.639.040.64
22Olsztyn9.0315.368.577.039.96
23Koszalin5.6317.779.556.038.96
24Łódź4.2618.827.377.537.96
25Konin8.6917.005.566.537.74
26Ruda Śląska7.8314.269.516.037.59
27Częstochowa5.0316.049.027.537.59
28Sosnowiec7.0716.179.165.037.39
29Ostrołęka8.4516.806.225.536.97
30Zamość7.7616.238.114.536.60
31Leszno6.0214.779.525.035.31
32Piekary Śląskie7.2314.269.304.535.29
33Świnoujście14.6914.534.851.035.07
34Piotrków Trybunalski5.1813.449.437.035.05
35Jelenia Góra9.1012.406.056.534.05
36Legnica4.2915.785.137.532.70
37Kielce4.5212.667.268.032.44
38Wałbrzych 4.7512.506.158.531.90
39Opole9.0113.766.451.030.23
40Zabrze3.4514.905.486.029.83
41Płock10.5711.685.211.028.47
42Żory8.9811.237.041.028.25
43Grudziądz5.6112.535.253.526.89
44Suwałki8.5812.234.611.026.42
45Gorzów Wielkopolski9.2410.285.771.026.29
46Siemianowice Śląskie8.099.885.951.024.92
47Chorzów8.0210.874.701.024.59
48Bytom7.649.336.501.024.48
49Tychy7.1411.234.771.024.14
50Łomża7.9210.414.631.023.95
51Skierniewice6.5710.635.741.023.94
52Siedlce7.6711.333.921.023.93
53Jastrzębie-Zdrój7.169.695.071.022.92
54Słupsk6.0911.224.451.022.76
55Chełm6.7010.204.201.022.10
56Biała Podlaska7.749.313.981.022.04
57Jaworzno6.089.694.731.021.50
58Tarnów4.9410.794.521.021.25
59Świętochłowice5.889.124.871.020.87
60Elbląg5.719.404.461.020.57
61Tarnobrzeg3.4911.774.131.020.40
62Przemyśl5.709.633.811.020.15
63Włocławek5.119.693.931.019.73
64Radom3.538.834.261.017.62
65Mysłowice3.499.173.671.017.33

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Zamówienia publiczne: działalność trzeba dobrze ustalić

Fakt utrzymywania składowiska odpadów na podstawie umowy z gminą nie wystarczył, aby realizować zamówienie. ...

Wyjątkowy czas w Mieście Literatury

Kończy się rok, podczas którego Wrocław – jak powiedziała Olga Tokarczuk – przeżył „najbardziej ...

Gabinet dentystyczny poza zasięgiem wielu szkół

Obowiązki, jakie nakłada na samorządy ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami, znacznie przekraczają możliwości ...

Dzięki epidemii radomska firma kosmetyczna złapała wiatr w żagle

Global Cosmed, spółka z branży środków czystości i higieny, poinformowała o możliwym wpływie rozprzestrzeniania ...

Kwadratowy stół dla oświaty

Powrót organizacji sieci szkół do samorządów i określenie standardów edukacyjnych – tego m.in. oczekują ...

Kuracjusze wrócą do uzdrowisk. „Jeśli obostrzenia nie będą restrykcyjne”

Minister zdrowia zapowiedział dziś odmrażanie uzdrowisk. Ale to, czy kurorty przetrwają, zależy od szczegółowych wytycznych. ...