Gorący doping, wyjątkowa atmosfera. Jak samorządy przygotowują się do Euro 2024

Polscy piłkarze są już w Hanowerze, gdzie mają ostatnie treningi przed rozpoczynającymi się w piątek Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. A samorządy organizują specjalne strefy kibica.

Publikacja: 12.06.2024 15:35

Miasta organizują strefy kibica przy okazji każdej dużej imprezy z udziałem polskich piłkarzy. Dopin

Miasta organizują strefy kibica przy okazji każdej dużej imprezy z udziałem polskich piłkarzy. Doping podczas meczu fazy grupowej Euro 2016 Polska – Irlandia Północna w strefie kibica w Łodzi

Foto: Fotorzepa/Marian Zubrzycki

Będą dostępne w wielu miastach, m.in. w Lublinie.  - To doskonała okazja, by poczuć się uczestnikami tego wielkiego wydarzenia sportowego i razem przeżywać niezapomniane, piłkarskie emocje. Największych wrażeń dostarczą zapewne mecze z udziałem polskich reprezentantów.  Jestem przekonana, że wszystkim udzieli się wyjątkowa atmosfera – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta  Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

Mecze oglądane wspólnie z innymi kibicami. Które miasta organizują strefy kibica na Euro 2024?

Euro 2024 staruje już w piątek. W meczu otwarcia gospodarze Niemcy, zmierzą się z reprezentacją Szkocji. Polscy piłkarze są w Hanowerze. Swój pierwszy mecz rozegrają w niedzielę. O cenne punkty będą walczyć z drużyną Holandii.

Samorządy przygotowują strefy kibica. - To już tradycja, że przy okazji meczów Polaków podczas piłkarskich Mistrzostw Świata i Europy miasto organizuje strefę kibica. Nie inaczej będzie w trakcie tegorocznego Euro rozgrywanego na niemieckich boiskach – podał opolski ratusz.

Czytaj więcej

Mundial w domu lub w pubie. Duże miasta nie tworzą stref kibica

Pierwszy mecz biało-czerwonych będzie można obejrzeć w Stegu Arenie 16 czerwca o godzinie 15. Potrzebne będą specjalne darmowe wejściówki. Dwa kolejne mecze z Austrią (21.06) i Francją (25.06) odbędą się o godz. 18:00 na Małym Rynku, gdzie wcześniej organizowano strefy dla kibiców.

Także Bydgoszcz organizuje Strefę Kibica na zbliżające się piłkarskie mistrzostwa Europy. Znajdzie się ona w Fabryce Lloyda przy ul. Fordońskiej 156.

- Po pożarze budynku Fabryki Lloyda wiele imprez odbywa się w plenerze. Tam też zlokalizowana będzie strefa kibica, która pomieścić będzie mogła 2 tys. osób. Oprócz ekranu o powierzchni 30 mkw. do dyspozycji kibiców dostępne będzie też zaplecze gastronomiczne i toalety. Wstęp będzie darmowy – zapowiada bydgoski ratusz.

Mecze polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej Euro 2024 na wielkich telebimach

W Krakowie strefa kibica zostanie zorganizowana w Arenie Garden, przy Tauron Arenie. Zacznie działać już 14 czerwca.  - Nadchodzące miesiące będą pełne sportowych emocji m.in. za sprawą Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2024 (14 czerwca – 14 lipca), a następnie Letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w dniach 26 lipca – 11 sierpnia w Paryżu – mówi Anna Lachota z krakowskiego ratusza. 

Dodaje, że polskim sportowcom będzie można kibicować w strefie, która będzie w tym czasie funkcjonować w Arenie Garden. Mecze oraz zmagania sportowców podczas igrzysk będą wyświetlane na telebimie i będzie je można oglądać m.in. z leżaków.

Podczas meczów polskiej reprezentacji na Euro 2024 planowane jest ustawienie dodatkowego telebimu oraz piłkarskie atrakcje we współpracy z goal.pl. Wstęp na strefę będzie bezpłatny. W trakcie wydarzeń będzie dostępna oferta gastronomiczna Areny Garden.

Czytaj więcej

Wielkie imprezy szansą na rozwój miast

W Lublinie strefa kibica zostanie uruchomiona już w piątek na terenie kompleksu „Playa Marina” nad Zalewem Zemborzyckim, a będzie działać do 17 lipca.

Będzie wyposażona w ekran o wymiarach 7x4 m, 900 miejsc siedzących, a w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych komfort oglądającym zapewni zadaszenie.

Kibice spotkają się, by obejrzeć wszystkie mecze z udziałem reprezentacji Polski. Poza tym mieszkańcy Lublina będą mieli okazję obejrzeć także wybrane mecze grupowe pozostałych drużyn oraz wszystkie spotkania fazy pucharowej turnieju.  Wstęp bezpłatny.

Liczy się wspólny doping kibiców. Strefa kibica dostępna w dni meczów polskiej reprezentacji

Strefę Kibica organizuje też Olsztyn. Powstanie w Hali Urania. - Obiekt został stworzy z myślą o sportowych widowiskach, ale takiego wydarzenia jeszcze w Olsztynie nie było. Ponad 4 tys. kibiców na Arenie Główniej będzie mogło na żywo dopingować polskich piłkarzy, oglądając ich mecze na czterech 20-metrowych ekranach led – zapowiada olsztyński ratusz.

Jak mówi Zbigniew Trzoska, prezes Hali Olsztyn, wielkim atutem Strefy Kibica jest fakt, iż niezależnie od warunków pogodowych będzie można wspólnie przeżywać piłkarskie emocje, korzystając z nowoczesnych rozwiązań obiektu zapewniających bardzo dobre nagłośnienie oraz obraz.

Strefa Kibica w Uranii będzie dostępna dla kibiców 16, 21 oraz 25 czerwca, w dni meczowe polskiej reprezentacji. Bramy otwierane będą godzinę przed rozpoczęciem meczu, a zamykane godzinę po ostatnim gwizdku, tak aby każdy mógł skorzystać ze wszystkich przygotowanych atrakcji i miło spędzić czas w gronie znajomych.

W Olsztynie wejście go Strefy Kibica jest płatne. Wejściówka na pojedynczy mecz to koszt 15 złotych, za karnet trzeba zapłacić 40 złotych. Dzieci do lat 3 wchodzą bezpłatnie.

Będą dostępne w wielu miastach, m.in. w Lublinie.  - To doskonała okazja, by poczuć się uczestnikami tego wielkiego wydarzenia sportowego i razem przeżywać niezapomniane, piłkarskie emocje. Największych wrażeń dostarczą zapewne mecze z udziałem polskich reprezentantów.  Jestem przekonana, że wszystkim udzieli się wyjątkowa atmosfera – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta  Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

Mecze oglądane wspólnie z innymi kibicami. Które miasta organizują strefy kibica na Euro 2024?

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Społeczności lokalne
Kraków będzie miał nocnego burmistrza. Pomoże kształtować relacje z turystami
Społeczności lokalne
Wójt gminy Czeremcha: Brakuje nam solidarności reszty kraju
Społeczności lokalne
Miliardy z budżetu centralnego na in vitro. Miasta zawieszają swoje programy
Społeczności lokalne
Samorządy nie chcą pozbywać się mocnego alkoholu ze stacji paliw
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Społeczności lokalne
Nie cudzoziemcy, lecz nowi mieszkańcy. Jak miasta integrują imigrantów?
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą