Biznes i miękkie projekty

Boguchwała - I miejsce w kategorii "Gminy miejskie i miejsko-wiejskie". W podkarpackiej Boguchwale postawiono na szeroko pojętą jakość życia. To sprawia, że gmina od kilku lat cieszy się rosnącą liczbą mieszkańców.

Publikacja: 24.11.2017 11:00

Gmina inwestuje m.in. w przedszkola

Gmina inwestuje m.in. w przedszkola

Foto: materiały prasowe

Dbałość o budownictwo mieszkaniowe, przedszkola, żłobki, ścieżki rowerowe, a nawet miejską, reprezentacyjną estetykę sprawia, że gmina od kilku lat cieszy się z napływu nowych mieszkańców. Jeszcze kilka lat temu w gminie nie było żłobka, w tym roku nastąpi otwarcie trzeciego obiektu dla najmniejszych podopiecznych. Takie podejście powoduje, że pracownicy znajdujący zatrudnienie w podkarpackiej Dolinie Lotniczej czy regionalnych strefach i parkach przemysłowych podejmują decyzję o zamieszkaniu właśnie tutaj. Ale zanim to się stało, trzeba było zaryzykować – Boguchwała zdecydowała się na inwestowanie w przedszkola czy budownictwo, zanim zaczęły się migracje ludności związane z rozwojem Doliny Lotniczej. Sąsiednie, okołorzeszowskie gminy podejmowały ryzyko ostrożniej.

Pozostało 83% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Materiał partnera
Ciechanów idealny na city break
Materiał partnera
Nowa trakcja turystyczna Pomorza Zachodniego
Materiał partnera
Dolny Śląsk mocno stawia na turystykę
Regiony
Samorządy na celowniku hakerów
Materiał partnera
Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024 - Energia Miasta Szczecin
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy