Liderzy Samorządu 25-lecia

Lider Samorządu 25-lecia to wyróżnienia dla osób, które przez wiele lat szefują swoim gminom i miastom. Nagrody zdobyli: były prezydent Leszna Tomasz Malepszy, burmistrz Glinojecka Waldemar Godlewski i wójt Ożarowic Grzegorz Czapla.

Publikacja: 05.05.2015 22:00

Burmistrz Glinojecka Waldemar Godlewski odbiera nagrodę z rąk redaktora naczelnego „Rz” Bogusława Ch

Burmistrz Glinojecka Waldemar Godlewski odbiera nagrodę z rąk redaktora naczelnego „Rz” Bogusława Chraboty i prezesa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego

Foto: materiały prasowe

Lider Samorządu 25-lecia to wyróżnienia dla samorządowców, którzy funkcję prezydenta, burmistrza lub wójta pełnili przez co najmniej cztery kadencje i swoimi działaniami przyczynili się do najdynamiczniejszego rozwoju swoich gmin i miast.

– W tym roku samorządy obchodzą 25-lecie odrodzenia w wolnej Polsce. Ale te 25 lat to nie tylko kartki z kalendarza, ale też piękne życiorysy i ciężka praca ludzi, którzy te kartki zapisywali – mówił Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej", podczas gali wręczenia nagród Lider Samorządu 25-lecia na Europejskim Kongresie Samorządów w Krakowie. – Dziś wyróżniamy kilku z nich, choć podziękowania należą się wszystkim samorządowcom – dodał.

Pozostało 91% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Materiał partnera
Dolny Śląsk mocno stawia na turystykę
Regiony
Samorządy na celowniku hakerów
Materiał partnera
Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024 - Energia Miasta Szczecin
Regiony
Nie tylko infrastruktura, ale też kultura rozwijają regiony
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Regiony
Tychy: Rządy w mieście przejmuje komisarz wybrany przez Mateusza Morawieckiego