Aktualizacja: 28.01.2025 03:17 Publikacja: 03.03.2022 14:46
„Wiśniowy sad” to najnowsza premiera Teatru im. Witkacego w Zakopanem. Będzie grana w marcu
Foto: Mat. Pras.
Teatr im. Witkacego w Zakopanem uświetnił właśnie 37. rocznicę działalności premierą „Wiśniowego sadu” Antoniego Czechowa w reżyserii Nikołaja Kolady. Odbył się też premierowy koncert „Witkacy-Power” nowej edycji legendarnej grupy Young Power w składzie Krzysztof Popek, Jorgos Skolias, Marcin Pospieszalski, Włodzimierz Kinior Kiniorski. Ale na hucznych obchodach jubileuszu się nie skończyło. Teatr będzie pracować równie pełną parą w marcu, pokazując m.in. wspomniany „Wiśniowy sad”.
Październik to czas ożywionych literackich wydarzeń, festiwali, książkowych premier, spotkań z pisarzami.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Teatralny wrzesień kończą trzy mocne premiery muzyczne na najważniejszych scenach kraju – wrocławskim Capitolu, trójmiejskim Wybrzeżu i krakowskim „Słowaku".
Jakie atrakcje czekają na tych, którzy ostatnie tygodnie wakacji spędzają w Warszawie? Prezentujemy subiektywny przegląd ciekawych wydarzeń.
Spektakle Jarzyny, Klaty, Donellena, prapremiera Zdrady złożą się na 28. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski w Gdańsku (25 lipca – 4 sierpnia).
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
Najpopularniejsze są koncerty muzyczne. Ale wakacyjna oferta w miastach przybiera najróżniejsze formy: wspólne oglądanie przedstawień dla dzieci na pufach i kocach rozłożonych na trawie, czy jak przed wiekami: pokazy akrobatów i artystów cyrkowych.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Jak dowiadujemy się z dobrze poinformowanych źródeł, w głosowaniu pięcioosobowego jury konkursu na dyrektora Teatru Narodowego Jan Klata otrzymał trzy głosy, zaś Michał Kotański dwa.
W każdym regionie są powiaty, w których ubywa mieszkańców. Ale na Opolszczyźnie nie ma żadnego, w którym ich liczba by się zwiększyła w ciągu ostatnich 25 lat. Rosną ludnościowo wyłącznie miejscowości wokół wielkich miast.
W poniedziałek 27 stycznia ma się odbyć konkurs na dyrektora Teatru Narodowego. Ministerstwo kultury nie informuje, kto będzie wybierał dyrektora oraz w jakim trybie. W środowisku panuje duże zdziwienie.
Z lubelskiego spektaklu „Czechowicz. 20 i 2” wyłania się kontrast między poetycznością tekstów a banałem życia tytułowego poety. A także wieczny tragizm polskiego losu.
Bez względu na to, jak zmienia się prawo dotyczące samorządów lokalnych, i tak najpoważniejszym problemem jest to, czy wystarczy pieniędzy na realizację zobowiązań.
Mieszkańcy Wrocławia mogą dostać nawet 100 proc. dofinansowania na usunięcie azbestu. Podobne wsparcie oferują też inne samorządy.
80 lat temu, 25 stycznia 1945 roku, z obozu koncentracyjnego Stutthof wyszły kolumny więźniów. Po drodze zmarło 17 tys. osób. To jedna z największych zbrodni popełnionych przez Niemców podczas II wojny światowej.
Dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i chronią porządek publiczny. W zamian mogą liczyć na stabilne zatrudnienie i liczne benefity. Ale mimo to w niektórych miastach brakuje strażników miejskich.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas