Uniejów – najlepsze miejsce na konferencję i szkolenie w centrum Polski

Post Image
Kompleks "Termy Uniejów" / mat.pras.
Post Image
Kompleks "Termy Uniejów"
Post Image
Kompleks "Termy Uniejów"
Post Image
Kompleks "Termy Uniejów"

Ze względu na ciekawą lokalizację, w pobliżu autostrady A2 łączącej Berlin z Warszawą, Uniejów już wkrótce nie będzie znany tylko jako świetne uzdrowisko, ale również jako doskonałe miejsce do organizacji spotkań biznesowych, konferencji, szkoleń oraz wyjazdów integracyjnych. Wszystko za sprawą powstającego w sercu uzdrowiska, w pobliżu basenów termalnych- Aparthotelu „Termy Uniejów”.

– Baza hotelowa Uniejowa z roku na rok się poprawia. Do tej pory brakowało w niej naprawdę dużego obiektu, który mógłby pomieścić w jednym miejscu nawet 400 gości. – mówi Marcin Pamfil, Prezes Term Uniejów.

To było przeszkodą, by do Uniejowa przyjeżdżały duże grupy. Teraz się to zmieni! Na powierzchni 1,5 hektara, w najlepszej lokalizacji w uzdrowisku, staje obiekt w standardzie czterogwiazdkowego hotelu, wraz z centrum konferencyjnym o powierzchni 745 m2 – dodaje.

Aparthotel „Termy Uniejów” zostanie oddany do użytku w sierpniu 2019 r. i już przyjmuje rezerwację dla klientów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych na stronie internetowej.

Kompleks składa się z dwóch pięciokondygnacyjnych budynków. W pierwszym znajdą się klimatyczna restauracja na blisko 200 osób i cztery nowoczesne i w pełni wyposażone sale konferencyjne mogące pomieścić do 400 osób. W drugim 172 apartamenty i część rekreacyjna z basenem, odprężającą strefę SPA z sauną i fitness, a także bezpłatny i bezpieczny parking. Dzięki temu obiekt doskonale sprawdzi się podczas ważnych wydarzeń służbowych, spotkań biznesowych, przyjęć okazjonalnych, a także imprez integracyjnych.

Uniejów to wyjątkowe miejsce w samym sercu Polski nad rzeką Wartą. Dzięki odkryciu wód geotermalnych i wykorzystaniu ich potencjału powstało tu najmłodsze polskie uzdrowisko i pierwsze w kraju uzdrowisko termalne. Znajduje się tu kompleks termalno-basenowy położony u podnóży XIV-wiecznego zamku, otoczony parkiem z XIX wieku, który obecnie jest w trakcie kolejnej rozbudowy. Po rozbudowie, Termy zyskają kolejny zewnętrzny, wielofunkcyjny basen rekreacyjny. Wyposażony będzie m.in. w leżanki i ławeczki rurowe z masażem powietrznym, masaże karku, masaże ścienne z zasysaniem powietrza, gejzery, zjeżdżalnie dla dzieci, siatkę wspinaczkową z pływającymi atrakcjami, kaskadę wodną i armatki. Łączna powierzchnia lustra wody nowej niecki wyniesie prawie 800 m kw., to jeszcze raz tyle ile obecnie jest w uniejowskich termach.

Termy Uniejów, oprócz basenów solankowych zewnętrznych i wewnętrznych (z basenem dziecięcym, gdzie znajduje się statek piracki, i solankowo-uzdrowiskowym) oferują strefę saun, oraz urozmaicony program fitness i wellness. Z nowej infrastruktury goście uniejowskich Term będą mogli korzystać już od czerwca tego roku.

– Artykuł powstał powstał przy współpracy z Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej TERMY UNIEJÓW Spółka z o.o.

Mogą Ci się również spodobać

Samorząd zmierza w dobrym kierunku

Coraz więcej lokalnych władz realizuje ideę społeczeństwa obywatelskiego, starając się, by mieszkańcy mieli większy ...

Polska zmienia się dzięki samorządowcom

Wyróżniliśmy najlepsze miasta i gminy w Polsce pod względem zrównoważonego rozwoju. Finał XV edycji ...

Z inwestycjami ma być łatwiej

Przy ubieganiu się o wydłużenie terminu ważności decyzji środowiskowej nie trzeba będzie wykazywać, że ...

Skandynawowie lubią Pomorze Zachodnie

Duńczycy i Szwedzi to jedne z najchętniej odwiedzających Pomorze Zachodnie narodowości. Coraz częściej pojawiają ...

Smog zatruwa młode mózgi

Naukowcy zamierzają przebadać kilkaset dzieci, aby ustalić, jak smog wpływa na rozwijający się mózg. ...

Samorządy każą szczepić dzieci

Radni Krakowa zmienili zasady rekrutacji do przedszkoli samorządowych. Maluchy z aktualną książeczkę szczepień otrzymają ...