Polska stolica turystyki medycznej

12 czerwca w Lublinie w Lublinie startuje konferencja „Health and Medical Tourism Summit – Eastern Europe 2018″.

Po raz pierwszy w Polsce w jednym miejscu spotkają się przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji jednej z najprężniej rozwijających się branż – sektora usług medycznych i prozdrowotnych – by wspólnie rozmawiać o rozwoju przyjazdowej turystyki medycznej w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej, a także stojących przed nim wyzwaniach. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję wysłuchać niemal 30 ekspertów turystyki medycznej, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, klastrów i stowarzyszeń turystyki medycznej z całego świata, a także zapoznać się z ofertami i dobrymi praktykami około 150 przedsiębiorstw z Europy Wschodniej świadczących usługi w zakresie zdrowia, medycyny i wellness.

Lubelska konferencja będzie wyjątkową okazją, by poznać doświadczenia i rozwiązania stosowane w branży turystyki medycznej na całym świecie – od Stanów Zjednoczonych, przez Wielką Brytanię, Niemcy, kraje Europy Środkowej i Wschodniej, po Zjednoczone Emiraty Arabskie. Głównym prelegentem będzie światowy ekspert w dziedzinie kreowania marki i zachowań konsumenckich Ilan Geva, który podzieli się swoją wiedzą w zakresie budowy międzynarodowej marki turystyki medycznej. Następnie odbędą się cztery panele dyskusyjne poświęcone wyzwaniom, jakie stawia turystyka medyczna przyjazdowa w obszarach zainteresowań poszczególnych interesariuszy. Eksperci będą debatować nad aktualnymi trendami oraz wyzwaniami na rynkach turystyki medycznej oraz jej potencjałem w Europie Wschodniej i na świecie. Pośrednicy usług medycznych będą rozmawiać o ich roli w branży oraz doświadczeniach i oczekiwaniach ich partnerów. W panelu z przedstawicielami administracji głównym tematem będzie umiejscowienie turystyki zdrowia w strategiach rozwoju gospodarczego państw Europy Wschodniej, a ostatnia dyskusja z udziałem przedstawicieli klastrów i stowarzyszeń będzie oparta na wymianie doświadczeń, dobrych praktyk, wskazaniu kierunków przyszłych działań na rzecz jakości procesów w turystyce zdrowia i turystyce medycznej oraz roli innowacji i technologii w tym telemedycyny.

Miejsce organizacji jest nieprzypadkowe. W Lublinie od 2014 roku prężnie działa Lubelska Medycyna – Klaster Usług Medycznych i Prozdrowotnych, który zrzesza 130 członków: instytucji, uniwersytetów, prywatnych i publicznych klinik oraz przedsiębiorstw. Działania na rzecz wspierania rozwoju lokalnej branży medycznej i prozdrowotnej, których filarem są mocne strony regionu w postaci cenionego w Polsce i na świecie Uniwersytetu Medycznego czy tradycji uzdrowiskowych Nałęczowa, przynoszą wymierne efekty. W 2017 roku zawiązano Lubelskie Konsorcjum Turystyki Medycznej, które jest pionierskim projektem zrzeszających prywatne i publiczne podmioty z branży, które wspólnymi siłami będą działać na rzecz zachęcenia pacjentów i turystów z innych regionów Polski oraz z zagranicy do odwiedzenia Lublina i regionu lubelskiego w celach leczniczych i terapeutycznych.

Konferencja ‚Health and Medical Tourism Summit – Eastern Europe 2018’ odbędzie się 12 czerwca br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie. Wciąż jeszcze jest możliwość dołączenia do grona uczestników.

Zarejestrować można się poprzez stronę www.hmts.lublin.eu do dnia 24 maja 2018 roku.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

– Artykuł powstał przy współpracy z UM Lublin.

Mogą Ci się również spodobać

Ratować i edukować

Aż 467 osobom udzielono w ubiegłym roku pomocy w związku z pobytem nad wodą. ...

Bez profilu bezrobotnemu łatwiej będzie znaleźć pracę

Urzędy mają być bardziej elastyczne w poszukiwaniu zatrudnienia dla tych, którzy nie mają pracy.

Turystyczne cuda przyciągają najmocniej

Pomorze Zachodnie to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów w Polsce. Ma piękne ...

Moda na rowery opanowała Katowice

Rower miejski w Katowicach cieszy się ogromną popularnością. - Moda na rowery opanowuje miasto ...

Bezpański wrak na parkingu bez OC

Powiaty mają szansę pozbyć się kosztów ubezpieczeń wraków, po które miesiącami nie zgłaszają się ...

Kolejny Most dla regionów ze wsparciem

1,2 mln zł rządowego dofinansowania trafi na dokumentację mostu Perlejewo-Jabłonna Lacka na Bugu. Wsparcie ...