- Latem zielone, biologicznie czynne przestrzenie pokryte niekoszoną trawą obniżają temperaturę powietrza o nawet 10 st. Celsjusza – podkreśla Karol Stańczak z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Wyższa trawa, niższa temperatura. Trawa w Krakowie koszona według czterech standardów
Jak podaje Urząd Miasta Krakowa ze względu na zmieniające się warunki klimatyczne, miasto odchodzi od intensywnego koszenia całych przestrzeni trawiastych na określoną standardem wysokość, zmniejszając równocześnie częstotliwość wykonywania tych prac.
Terminy takich zabiegów są ściśle uzależnione od warunków pogodowych, trawa jest koszona wyżej – tak, aby nie doprowadzać do przesuszania się trawników. - Wysoka trawa przyczynia się m.in. do wychładzania miejskiej wyspy ciepła, magazynowania wody i zwiększenia bioróżnorodności – podkreślają krakowscy urzędnicy.
Czytaj więcej
Pierwsze tegoroczne miodobranie w miejskiej pasiece w Białymstoku. Ule ustawiane są na dachach biurowców, wyższych uczelni, czy galerii handlowych.
W mieście koszenie prowadzone jest według czterech standardów. Najczęściej w zależności od potrzeb odbywa się w miejscach niezbędnych dla zachowania bezpieczeństwa w takich miejscach jak – pobocza dróg, chodników, ścieżek rowerowych, gdzie zachowana musi być widoczność, a trawa nie może „wykładać” się na jezdnie, chodniki i ścieżki. Podobnie jest na torowiskach, rondach, czy miejscach pełniących funkcje rekreacyjne.