Dla ochłody wskocz do wody. Letnie baseny już otwarte

Jeszcze przed oficjalnym początkiem kalendarzowego lata samorządy otwierają swoje odkryte kąpieliska. Przydadzą się, bo po niedzieli upał ma rządzić w całej Polsce.

Publikacja: 14.06.2024 16:15

Warto będzie korzystać z basenów, bo od poniedziałku temperatura w Polsce znacznie wzrośnie

Warto będzie korzystać z basenów, bo od poniedziałku temperatura w Polsce znacznie wzrośnie

Foto: Adobe Stock

- Sezon letni na horyzoncie i wysoka temperatura będzie nam coraz częściej towarzyszyć w najbliższym czasie, co oczywiście zwiększy chęć do plażowania i kąpieli. Dlatego w czerwcu swoje działanie rozpoczną katowickie ośrodki rekreacyjno-wypoczynkowe „Rolna" i „Bugla" – zapowiada Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Już otwierają letnie pływalnie w Poznaniu i Wrocławiu

Już w sobotę startują cztery miejskie kąpieliska w Poznaniu: Kiekrz, Krzyżowniki, Rusałka i Strzeszynek. - Tego samego dnia otwieramy również pływalnię letnią Kasprowicza. Druga z letnich pływalni prowadzonych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji - Chwiałka - otworzy się w niedzielę 23 czerwca – zapowiada Filip Borowiak, rzecznik prasowy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Zauważa, że będzie zatem działało tyle samo kąpielisk i pływalni, co w zeszłym roku. Wstęp na kąpieliska miejskie jest bezpłatny, natomiast bilety obowiązują na pływalniach letnich. Tu ceny nie zmieniły się w porównaniu poprzednim sezonem.

Czytaj więcej

Półkolonie w swoim mieście. Samorządy przygotowują wypoczynek dla najmłodszych

Także w sobotę otwarcie odkrytych pływalni we Wrocławiu. W tym mieście jest sześć obiektów letnich, z których będzie można korzystać w tym sezonie.

Pływalnia Letnia Orbita przy ul. Wejherowskiej  otwarta będzie codziennie w godzinach 9-19. To kompleks trzech basenów odkrytych wykonanych w technologii stali nierdzewnej, wybudowanych na The World Games w 2017 roku. W  ubiegłym sezonie pływalnię letnią odwiedziło ponad 80 tys. osób. Tydzień później ruszy kąpielisko „Oporów” przy ul. Harcerskiej i „Królewiecka”. Na oba wstęp jest darmowy.

W Katowicach ostatnie przygotowania

Z kolei w Katowicach trwają ostatnie przygotowania przed uruchomieniem basenów „ORW Bugla", „ORW Rolna" oraz basenów przy ul. Gliwickiej i na Campingu 215. – Jeszcze na tych obiektach prowadzone są prace konserwatorskie, czyszczenie i dezynfekcja niecek basenowych, weryfikacja sprawności działania systemów dozowania chemii basenowej, czyszczenie i dezynfekcja filtrów oraz oczywiście badania wody przed otwarciem – przekazał katowicki ratusz.

Ośrodek „Rolna” przy ul. Nasypowej na dobre ruszy od 18 czerwca, ale już w ten weekend mieszkańcy będą mogli z niego skorzystać w godz. 10 -19. Później w dni robocze będą otwarte w godz. 10-18.  Z kolei ORW Bugla przy ul. Żeliwnej zacznie działać od 21 czerwca. 

Czytaj więcej

W polskich miastach na baseny ciągle jest popyt. Więc powstają nowe

Z kolei ośrodki sportowe przy Gliwickiej i ul. Trzech Stawów zaczną działać od 1 lipca  w godzinach 10-18. – Dodatkowo na kąpieliskach i basenach w Katowicach planujemy różnorodne imprezy i wydarzenia, w tym turnieje sportowe czy zajęcia aquafitness na świeżym powietrzu – zapowiada  Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.

Posiadacze Katowickiej Karty Mieszkańca (KKM) mogą korzystać z miejskich basenów „pod chmurką" w obniżonych cenach w stosunku do standardowych.

W Warszawie sezon wystartował w maju

W tym roku w stolicy sezon basenów letnich na pływalniach odkrytych (Inflancka, Moczydło) wystartował znacznie wcześniej niż w latach poprzednich. - Otwarcie obiektów dla klientów miało miejsce w dniu 29 maja – przekazał Michał Cieślak, ze stołecznego ratusza. Opłaty za korzystanie z basenów są takie same jak w poprzednim sezonie.

Rozpoczął się już nowy sezon także na Słonecznym Wrotkowie w Lublinie. To kompleks pięciu basenów rekreacyjnych o różnej wielkości tuż obok Zalewu Zemborzyckiego. Ośrodek jest czynny już od pierwszego weekendu czerwca w każdy kolejny weekend działać będzie od 11 do 19. A od początku wakacji będzie już działał codziennie.

Warto będzie korzystać z basenów, bo od poniedziałku temperatura w Polsce znacznie wzrośnie. Ne wtorek na południowym zachodzie synoptycy IMGW zapowiadają co najmniej 30 stopni Celsjusza, we środę – ostatni dzień astronomicznej wiosny – upał rozleje się już na niemal całą Polskę.

Z regionów
Gminy urosną kosztem sąsiadów. A niektórym odbiorą swoje tereny
Z regionów
Kraków jak Amsterdam. Też już ma nocnego burmistrza
Z regionów
Krajobraz po burzy w małopolskim sejmiku
Z regionów
Przybędzie miast w Polsce. Niektóre odzyskają swój status po ponad wieku
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Z regionów
Przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii: Chcielibyśmy stworzyć jedną gminę