Koncerty, występy DJ-ów, pokazy laserowe. Witanie Nowego Roku w miastach

Część polskich miast przygotowała atrakcje dla mieszkańców w sylwestrową noc. Niektóre samorządy zrezygnowały jednak z tego ze względu na sytuację finansową.

Publikacja: 30.12.2023 18:51

O północy każdy z obecnych na warszawskim bulwarze Pattona otrzyma do zapalenia zimne ognie

O północy każdy z obecnych na warszawskim bulwarze Pattona otrzyma do zapalenia zimne ognie

Foto: Adobe Stock

– O północy, zgodnie z tradycją, złożę mieszkańcom naszego miasta życzenia noworoczne. Chwilę później będzie można obejrzeć pokaz laserów – mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. W tym mieście impreza odbędzie się na Rynku Kościuszki.

Miejskie pokazy laserowe na Nowy Rok...

Nawet kilka tysięcy osób będzie mogło świętować w Opolu “pod chmurką” nadejście Nowego Roku.

- Miasto zdecydowało się bowiem powrócić do tradycji Sylwestra na świeżym powietrzu. Po raz pierwszy mieszkańcy i goście będą mieli możliwość spotkać się przy Stegu Arenie, gdzie jest duża przestrzeń, możliwość parkowania i odpowiednie zaplecze – podaje opolski ratusz.

W czasie imprezy zagra DJ Grand F, a gwiazdą wieczoru będzie formacja muzyczna Komodo, czyli grupa największych producentów muzycznych i DJ-ów w Polsce. Na powitanie Nowego Roku w Opolu zaplanowano laserowy pokaz.

W Koszalinie zaś impreza rozpocznie się o godz. 23.30 na placu przy Ratuszu, gdzie będzie można usłyszeć przeboje w wykonaniu Andrzeja Piasecznego. Nie zabraknie także pokazu laserów. Przed północą prezydent miasta Piotr Jedliński złoży mieszkańcom życzenia.

Czytaj więcej

Radny apeluje do rządu ws. zakazania fajerwerków. "Szkodliwe dla ludzi i zwierząt"

Sylwestrowa zabawa na Rynku Kościuszki w Białymstoku rozpocznie się o godz. 22.00. Na początku wystąpią YUOS (czyli Julianna Olańska – artystka i wokalistka urodzona w Białymstoku, półfinalistka The Voice of Poland 2022) i Mega Band – jeden z najbardziej rozpoznawalnych cover bandów w Polsce. Później, o godz. 23  na scenie pojawi się Papa D. Zespół istnieje od 1984 roku, a jego wokalistą jest Paweł Stasiak.

O północy zaplanowano życzenia od prezydenta Tadeusza Truskolaskiego. A dalszą część nocy wypełni Dj Adamus, czyli producent muzyczny. Jego występ rozpocznie się kwadrans po północy. Impreza zakończy się ok. 1.30.

Plenerowa zabawa także w Zabrzu, przed Dom Muzyki i Tańca. - Muzyczne witanie Nowego Roku ma już w naszym mieście wieloletnią tradycję – podaje miejscowy ratusz. Tym razem zespół „Feel”, który zagra swoje największe przeboje.  Zabawa rozpocznie się o godz. 23  i potrwa do godz. 1.  

- W trosce o czworonożnych przyjaciół zrezygnowaliśmy z pokazu sztucznych ogni, który zastąpi konfetti – podają urzędnicy z Zabrza.

„Sylwestrową Potańcówkę” na świeżym powietrzu zaplanowano w Piotrkowie Trybunalskim.  Początek o godz. 22 na ulicy Słowackiego w pobliżu parku św. Jana Pawła II.

- Razem powitajmy Nowy Rok w otoczeniu pięknej scenerii naszego miasta przy radosnych dźwiękach muzyki serwowanej przez DJ-a. To doskonała okazja, by wspólnie świętować i stworzyć niepowtarzalne wspomnienia podczas tego wyjątkowego wieczoru - zapraszają organizatorzy wydarzenia.

...Albo dyskoteka na plaży

Także miasto Świnoujście zaprasza na szampańską zabawę podczas Sylwestra Miejskiego. Odbędzie się ona na …najszerszej plaży w Polsce.

– Impreza  na której można spodziewać się prawdziwych tłumów, rozpocznie się o godz. 23 na plaży przy wejściu od ul. Powstańców Śląskich. Potrwa do godziny 2 nad ranem – podaje Urząd Miasta w Świnoujściu. Równo o północy rozpocznie się pokaz sztucznych ogni.

Czytaj więcej

W górach liczą na udany sezon zimowy. Pogoda sprzyja turystom

Sylwestra na plaży zaplanowano też w Gdańsku. Odbędzie się w Brzeźnie, a tam do tańca zachęcać będzie producent muzyczny Gromee. Miasto zaplanowało też imprezę w  Jarze Wilanowskim, w dzielnicy Chełm. Tam wystąpi Sylwia Grzeszczak ze swoimi największymi hitami.

Tegoroczny Gdański Sylwester rozpocznie się w obu miejscach o godz. 22. Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny. W sylwestrową noc kursować będzie komunikacja miejska, wzmocniona dodatkowymi kursami linii tramwajowej N0.

W Warszawie o godz. 21 rozpocznie się impreza nad Wisłą. Tam na niewielkiej oświetlonej scenie na plaży będzie można zobaczyć występy artystów grających akustyczne covery. Na plaży zostaną ustawione trzy paleniska z żywym ogniem, przy których mogą ogrzać się uczestnicy wydarzenia.

Podczas wydarzenia zaplanowano też fireshow na plaży. Artyści tańczący z ogniem wystąpią dwa razy: o godzinie 21.45 oraz o 23.30. 

Z kolei o północy każdy z obecnych na bulwarze Pattona otrzyma do zapalenia zimne ognie. O północy Muzeum nad Wisłą zaprezentuje także performans na placu przed Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Ale tradycyjnego miejskiego Sylwestra w stolicy nie będzie ze względu na sytuację finansową miasta. Podobnie będzie w Szczecinie czy we Wrocławiu.

– O północy, zgodnie z tradycją, złożę mieszkańcom naszego miasta życzenia noworoczne. Chwilę później będzie można obejrzeć pokaz laserów – mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. W tym mieście impreza odbędzie się na Rynku Kościuszki.

Miejskie pokazy laserowe na Nowy Rok...

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Z regionów
Wybory samorządowe 2024: Ilu posłów zostanie prezydentami?
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Z regionów
Prezydent miasta idzie do parlamentu? Rząd już nie wyznaczy komisarza
Z regionów
Z Sejmu do sejmiku: Którzy posłowie przenieśli się do samorządu?
Z regionów
Były wiceprezydent Warszawy wyjaśnia, czemu chce być prezydentem Raciborza
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Z regionów
Krzysztof Kosiński: Samorządy potrzebują 10 mld zł, by zrekompensować Polski Ład