Część zawieszonych pociągów wraca na tory. Wielu przewoźników przedłuża ograniczenia

Koleje Dolnośląskie przywróciły 18 połączeń lokalnych.

Od 3 maja działa już kilkanaście zawieszonych lub skróconych wcześniej połączeń PKP Intercity. W weekend 8-10 maja na trasy wróciło ponad dwadzieścia kolejnych pociągów tego przewoźnika.

Zmniejszyły się problemy z dojazdem do Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Katowic, Przemyśla, Lublina, Zielonej Góry czy Olsztyna.

Pociągi przywrócone w dniach 8-10 maja to m.in. TLK Branicki relacji Kraków-Gdynia, IC Czartoryski relacji Lublin-Zielona Góra, TLK Lubomirski relacji Warszawa-Przemyśl, IC Śnieżka relacji Warszawa-Szklarska Poręba czy IC Śnieżka relacji Kudowa Zdrój-Wrocław.

CZYTAJ TAKŻE: CPK i koleje dużych protestów

Kilkanaście innych połączeń przywrócono częściowo – np. pociąg EIC Sobieski relacji Gdynia-Wiedeń kursuje jedynie na trasie Warszawa Wschodnia-Katowice, zaś skład IC Kiev Express zamiast do Kijowa dojeżdża tylko do Dorohuska.

Pod znakiem dezynfekcji

PKP Intercity przypomina, że przez cały czas trwania podróży pasażerowie powinni mieć zasłonięte usta i nos oraz zachowywać odpowiedni dystans. Przewoźnik zapewnia też o własnych działaniach na rzecz bezpieczeństwa. Zwiększono częstotliwość dezynfekowania i czyszczenia pociągów, zwłaszcza elementów wyposażenia, z którymi podróżny ma bezpośredni kontakt – klamek, poręczy, uchwytów, przycisków czy toalet.

Dolny Śląsk rusza…

W początkach maja przywrócono też 18 połączeń Kolei Dolnośląskich: poprawę widać zwłaszcza w weekendowym rozkładzie jazdy. 11 maja dolnośląski przewoźnik wprowadza kolejne korekty – dotyczą 31 połączeń, w tym przywróconych wcześniej. Pojawi się też jedno nowe, łączące Wałbrzych z Wrocławiem. Tym razem zmiany w większym stopniu dotyczą pociągów kursujących w dni robocze.

CZYTAJ TAKŻE: Dolny Śląsk odbija PKP lokalne koleje

– W ostatnich dniach dostrzegamy rosnące zainteresowanie naszymi połączeniami, co przekłada się na coraz większą frekwencję pasażerów – zauważa Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – Reagujemy elastycznie, dzięki temu możemy zapewnić liczbę pociągów odpowiednią do oczekiwań pasażerów i wykonać kolejny krok ku przywróceniu pełnego rozkładu.

… reszta czeka

Zgodnie z informacjami Kolei Mazowieckich ograniczony rozkład jazdy obowiązuje do 17 maja, jednak przewoźnik wprowadził dodatkowe połączenia w godzinach szczytu: z Warszawy do Małkini oraz do Łukowa. Na 11 maja zapowiedziano nowe połączenia z Mińska Mazowieckiego do Radomia i z Łowicza do Mińska Mazowieckiego.

Koleje Małopolskie informują o przedłużeniu ograniczonego rozkładu jazdy do 24 maja, Łódzka Kolej Aglomeracyjna – do 31 maja, zaś Koleje Wielkopolskie – aż do 29 sierpnia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jerzy Buzek: Mocny fundament kraju

To od samorządów zaczął się całkiem niedawno proces ratowania twarzy naszego państwa. Chciałbym zacząć ...

Spalarnie bez śmieci

Propozycja wprowadzenia zakazu termicznego przekształcania odpadów może podnieść koszty gospodarki komunalnej – ostrzegają gminy.

Opłaty za odpady w górę

Rząd chce, by gminy dopłacały swoim mieszkańcom do wywozu śmieci. Te protestują. Nasze budżety ...

Ludność pod lepszą ochroną

Władze lokalne będą musiały dokładnie zaplanować, jak pomagać w przypadku wystąpienia niebezpiecznych sytuacji.

Wielkie pasje małych społeczności

Aż 552 projekty 
dostaną pieniądze w ramach 
kolejnej edycji programu „Społecznik”. 
To oddolne, obywatelskie ...

Blaski i cienie życia gwiazd

Spektakle muzyczne inspirowane postaciami Ignacego Paderewskiego, Davida Bowiego i Kazika Staszewskiego są wydarzeniami w teatrach, ...