Część zawieszonych pociągów wraca na tory. Wielu przewoźników przedłuża ograniczenia

Koleje Dolnośląskie przywróciły 18 połączeń lokalnych.

Od 3 maja działa już kilkanaście zawieszonych lub skróconych wcześniej połączeń PKP Intercity. W weekend 8-10 maja na trasy wróciło ponad dwadzieścia kolejnych pociągów tego przewoźnika.

Zmniejszyły się problemy z dojazdem do Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Katowic, Przemyśla, Lublina, Zielonej Góry czy Olsztyna.

Pociągi przywrócone w dniach 8-10 maja to m.in. TLK Branicki relacji Kraków-Gdynia, IC Czartoryski relacji Lublin-Zielona Góra, TLK Lubomirski relacji Warszawa-Przemyśl, IC Śnieżka relacji Warszawa-Szklarska Poręba czy IC Śnieżka relacji Kudowa Zdrój-Wrocław.

CZYTAJ TAKŻE: CPK i koleje dużych protestów

Kilkanaście innych połączeń przywrócono częściowo – np. pociąg EIC Sobieski relacji Gdynia-Wiedeń kursuje jedynie na trasie Warszawa Wschodnia-Katowice, zaś skład IC Kiev Express zamiast do Kijowa dojeżdża tylko do Dorohuska.

Pod znakiem dezynfekcji

PKP Intercity przypomina, że przez cały czas trwania podróży pasażerowie powinni mieć zasłonięte usta i nos oraz zachowywać odpowiedni dystans. Przewoźnik zapewnia też o własnych działaniach na rzecz bezpieczeństwa. Zwiększono częstotliwość dezynfekowania i czyszczenia pociągów, zwłaszcza elementów wyposażenia, z którymi podróżny ma bezpośredni kontakt – klamek, poręczy, uchwytów, przycisków czy toalet.

Dolny Śląsk rusza…

W początkach maja przywrócono też 18 połączeń Kolei Dolnośląskich: poprawę widać zwłaszcza w weekendowym rozkładzie jazdy. 11 maja dolnośląski przewoźnik wprowadza kolejne korekty – dotyczą 31 połączeń, w tym przywróconych wcześniej. Pojawi się też jedno nowe, łączące Wałbrzych z Wrocławiem. Tym razem zmiany w większym stopniu dotyczą pociągów kursujących w dni robocze.

CZYTAJ TAKŻE: Dolny Śląsk odbija PKP lokalne koleje

– W ostatnich dniach dostrzegamy rosnące zainteresowanie naszymi połączeniami, co przekłada się na coraz większą frekwencję pasażerów – zauważa Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – Reagujemy elastycznie, dzięki temu możemy zapewnić liczbę pociągów odpowiednią do oczekiwań pasażerów i wykonać kolejny krok ku przywróceniu pełnego rozkładu.

… reszta czeka

Zgodnie z informacjami Kolei Mazowieckich ograniczony rozkład jazdy obowiązuje do 17 maja, jednak przewoźnik wprowadził dodatkowe połączenia w godzinach szczytu: z Warszawy do Małkini oraz do Łukowa. Na 11 maja zapowiedziano nowe połączenia z Mińska Mazowieckiego do Radomia i z Łowicza do Mińska Mazowieckiego.

Koleje Małopolskie informują o przedłużeniu ograniczonego rozkładu jazdy do 24 maja, Łódzka Kolej Aglomeracyjna – do 31 maja, zaś Koleje Wielkopolskie – aż do 29 sierpnia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezydent Sopotu: Myślimy o przyszłym pokoleniu

Sopot to czyste środowisko, kultura i zrównoważona turystyka. To napędza nasz rozwój dziś i ...

Kopalnie soli drogowej cierpią przez brak śniegu

Aby poprawić swoją sytuację, firmy szukają odbiorców soli również za granicą. W Polsce mamy ...

Ogród deszczowy w Dolnym Wrzeszczu

Deszczówka na wagę złota

Coraz więcej miast zakłada ogrody deszczowe. Kilka działa już m.in. w Warszawie, Gdańsku, Gdyni ...

Jakość życia atutem polskich metropolii

Nasze metropolie mogą i powinny konkurować z tymi z Zachodu. Głównie standardem usług dla ...

Dzięki konkursowi dofinansowanie uzyskało m.in. 13 parafii na kwotę blisko 28 mln zł. Najwięksi beneficjenci dostali po 2,9 mln zł, to cztery parafie – w Koszalinie, Choszcznie, Szczecinie i Białogardzie

Na ratunek starym świątyniom

Trwa wielki remont zabytków 
na Pomorzu Zachodnim. W tym roku 
samorząd województwa postanowił 
dofinansować ...

Regiony pełne pomysłów na wakacje

Imprezy kajakowe, nowe trasy dla rowerzystów i trafiające w hobby najróżniejsze festiwale - turysta ...