Pod koniec roku trzeba będzie też płacić za pozostawienie samochodu na wrocławskim Nadodrzu. - Rozszerzanie strefy o kolejne osiedla odbywa się na wniosek rad osiedli, które taki wniosek, w formie podjętej przez siebie uchwały, kierują do Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu w Urzędzie Miejskim Wrocławia – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.
Warszawa: Od kiedy trzeba będzie płacić za parkowanie na Saskiej Kępie?
Od czwartego listopada Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie powiększy się o część Pragi Południe. Dokładnie o Saską Kępę i Kamionek.
Od 7 września kierowcy przy niektórych ulicach na Saskiej Kępie i Kamionku nie zaparkują, bo trwają tam prace przy wyznaczaniu Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. W listopadzie ma się zakończyć w Warszawie montaż nowoczesnych parkomatów. Jak podaje stołeczny ratusz wieloletnia umowa na ich zakup, instalację oraz utrzymanie obejmuje całą strefę, czyli jej obecny obszar (wymiana wszystkich istniejących maszyn) oraz najbliższe rozszerzenie. Oznacza to, że nowe obszary na Kamionku i Saskiej Kępie będą od razu wyposażone w najnowsze dostępne na rynku urządzenia. Łącznie stanie tam 155 parkomatów. Wszystkie będą obsługiwały szereg nowoczesnych metod płatności (karta, NFC, BLIK itd.). Dzięki wbudowanemu czytnikowi kodów QR pozwolą też na przedłużenie czasu parkowania (obecnie ta możliwość jest dostępna tylko w aplikacjach mobilnych, które oczywiście też będą działać w nowej strefie).
Czytaj więcej:
Już ruszyła kampania informacyjna dla mieszkańców. Wnioski o abonamenty parkingowe będą mogli oni składać miesiąc wcześniej, czyli od początku października. O wydanie abonamentu parkingowego mieszkańcy mogą występować do Zarządu Dróg Miejskich. Do wyboru są dwa rodzaje, które różnią się kosztem oraz zasięgiem uprawnień. Są też dwa sposoby ich wyrobienia – stacjonarnie lub przez internet.