19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 14.01.2025 10:58 Publikacja: 28.10.2021 12:46
Foto: Adobe Stock
- Zakup urządzeń umożliwi stałą dezynfekcję pojazdów z wykorzystaniem promieni UV-C i zapewni neutralizację patogenów chorobotwórczych – co jest bardzo ważne w dobie światowej pandemii, a to wszystko po to, by pasażerowie w autobusach i trolejbusach czuli się bezpiecznie – mówi Monika Białach, ZTM w Lublinie
Tylko niespełna 18 proc. rynku nowych autobusów zarejestrowanych w Polsce w pierwszych 11 miesiącach 2024 r. miało napędy alternatywne.
Już nie 30, a jedynie 22 proc. floty samochodowej urzędów miast, gmin czy powiatów powinny stanowić pojazdy elektryczne. Takie wymogi dotyczą jedynie większych jednostek samorządów, liczba mieszkańców których przekracza 50 tys.
Na razie tylko Warszawa ma strefę czystego transportu, do której nie mogą wjeżdżać zbyt stare samochody. Od 2026 roku takie strefy będą jednak powstawać nie tylko w największych aglomeracjach ze złym powietrzem, ale także miastach powyżej 100 tys. mieszkańców.
Od lutego przyszłego roku wzrosną stawki opłat w strefach płatnego parkowania w Gdańsku. To nie jedyne miasto, które podnosi ceny. Więcej będą płacić też kierowcy m.in z Leszna, Szczecina, Tarnobrzegu czy Lublina.
Trwają konsultacje społeczne w sprawie wprowadzenia w Krakowie strefy czystego transportu (SCT). Od ich wyników ma zależeć, czy ograniczenia dla starych samochodów będą dotyczyć całego miasta, czy tylko ścisłego centrum.
Już ponad milion pasażerów skorzystało z nowej linii tramwajowej do warszawskiego Wilanowa. Po zakończeniu tej inwestycji w stolicy zmieniono jednak trasy wielu linii, a części zmian dokonano mimo protestów pasażerów.
Od 1 stycznia 2025 roku wzrosną ceny biletów w Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Sanoku. W marcu wzrosną ceny w Toruniu, od maja w Szczecinie, a od września mają zmienić się stawki za przejazdy autobusami i tramwajami w Poznaniu.
Kielce wprowadzają "muzyczne przystanki". Obok zapowiedzi słownych słychać będzie odgłosy pociągów, ptaków czy... kibiców Korony. Podobne rozwiązania już wcześniej ruszyły w innych miastach.
Cmentarz Prądnik Czerwony jest największą nekropolią w Krakowie. Znajduje się na obrzeżach miasta, przy ul. Powstańców 48. W dniu Wszystkich Świętych 2024 w jego okolicach zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu oraz rozkładzie jazdy tramwajów i autobusów.
Cmentarz Grębałów jest jedną z największych nekropolii w Krakowie. Zajmuje obszar ponad 25 ha i znajduje się na terenie Nowej Huty. W dniu Wszystkich Świętych w okolicach cmentarza nastąpią zmiany organizacji ruchu i transportu miejskiego.
Wszystkich Świętych 2024 w Krakowie wiąże się ze zmianą rozkładu jazdy komunikacji publicznej oraz zmianą organizacji ruchu. Uruchomione zostaną też specjalne linie tramwajowe i autobusowe. Jakie zasady ruchu będą obowiązywać w pobliżu największych krakowskich cmentarzy?
Wszystkich Świętych wiąże się ze znacznie zwiększonym ruchem na drogach i przy cmentarzach. We Wrocławiu w tym czasie trzeba liczyć się ze zmianami w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Jak będą jeździły tramwaje i autobusy 1 listopada 2024 roku?
Cmentarz Rakowicki to najstarsza nekropolia w Krakowie o dużej wartości historycznej i artystycznej. W czasie Wszystkich Świętych 2024 w okolicach cmentarza będą obowiązywać zmiany w zakresie organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas