Aktualizacja: 24.01.2025 20:26 Publikacja: 22.12.2021 08:45
Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza
Foto: UM Kalisza
Jak ocenia pan projekt budżetu miasta na 2022 rok. To jest trudny budżet? Bardzo spadną dochody bieżące miasta w porównaniu z 2021 rokiem?
Budżet został zaprojektowany z niewielkim deficytem pomimo ostrożnego i realnego planowania dochodów i wydatków. Uwzględnia działania zawarte w programie Polski Ład, wzrost inflacji, wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę, podwyżki nośników energii oraz podwyższenie stóp procentowych w związku z sytuacją na rynkach finansowych. Co szczególnie istotne, zaplanowany budżet nie hamuje inwestycji. Cały czas zwiększamy środki na wydatki majątkowe. W 2021 roku zaplanowaliśmy 77,5 mln zł na wydatki majątkowe, a wykonanie za dziesięć miesięcy wynosi już 155,8 mln zł.
Na tę chwilę jesteśmy zadowoleni z reformy finansów samorządów, przyniosła nam ona więcej środków finansowych. Przejście z podatków należnych na udział w dochodzie podatników to zasadnicza zmiana – mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Podział gminy to przykład wkładania w tryby samorządowe politycznego kija. To egzemplifikacja psucia państwa polskiego, nieprzestrzegania naszej konstytucji - uważa Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla. To z tej gminy na początku roku wydzielono nową - Grabówkę.
Nasi partnerzy z Bydgoszczy potwierdzili, że nie widzą możliwości budowania wspólnego bydgosko-toruńskiego obszaru metropolitalnego. Dlatego podejmujemy działania, których celem jest stworzenie w przyszłości Metropolii Toruńskiej – mówi Paweł Gulewski, prezydent Torunia.
Nasi mieszkańcy byli przez Supraśl traktowani trochę jako źródło dochodu dla tego miasta. Płacili na jego rzecz podatki, a w zamian niewiele dostawali. Nie mieli należytej jakości usług - uważa Ewa Bończak-Kucharczyk, pełniąca obowiązki wójta i rady nowo powstałej gminy Grabówka na Podlasiu.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Gdańszczanie wielokrotnie udowadniali, że lubią korzystać z rowerów. Ruch rośnie z roku na rok, ale dynamika i zasięg tych zmian zależą od tempa i kompleksowości działania miasta – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 23 na 24 stycznia ukraińskie drony atakowały Moskwę.
W poniedziałek 27 stycznia ma się odbyć konkurs na dyrektora Teatru Narodowego. Ministerstwo kultury nie informuje, kto będzie wybierał dyrektora oraz w jakim trybie. W środowisku panuje duże zdziwienie.
Kandydaci często mylą klikalność i oglądalność ze skłonnością ludzi do głosowania – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” prof. Antoni Dudek, historyk, politolog i publicysta.
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera może odejść ze stanowiska jeszcze przed majowymi wyborami prezydenckimi. A może nawet szybciej – informuje nieoficjalnie TVN24.
Huragan Éowyn uderzył w Wielką Brytanię z wiatrem o prędkości 160 km na godzinę. Brytyjskie władze zdecydowały o zamknięciu lotnisk i szkół w regionach, gdzie sztorm uderzy najmocniej.
Krzysztof Stanowski jest problemem dla wszystkich kandydatów. Wprowadza do kampanii zupełni inny styl. Czy jest Andrzejem Lepperem wyborów 2025 roku? – zastanawiają się Michał Płociński i Michał Szułdrzyński w najnowszym odcinku podcastu „Polityczne Michałki”.
Członek Izby Reprezentantów, republikanin Andy Ogles, przedstawił propozycję zmian w Konstytucji USA, które umożliwiłyby Donaldowi Trumpowi ubieganie się o trzecią kadencję - informuje portal Axios. Niezależny dziennikarz: Zmiany w konstytucji wcale nie są potrzebne.
Publikowanie w ofertach zatrudnienia wysokości proponowanej pensji może wpłynąć na zmniejszenie luki płacowej oraz usprawnienie procesów rekrutacyjnych. Z drugiej strony będzie stanowić zagrożenie dla tajemnicy przedsiębiorstw.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas